Facebook Google+ Twitter

Zdzisław Podkański kadydatem na prezydenta

W niedzielę, 7 lutego, swój start w wyborach prezydenckich ogłosił lider Stronnictwa "Piast" Zdzisław Podkański. Tym samym pojawił się kolejny kandydat do pałacu prezydenckiego.

Niewątpliwie Podkański to polityk prawicy, który wokół swojej osoby konsekwentnie buduje blok ludowo-chrześcijańsko-narodowy. Znany jest przede wszystkim jako polityk PSL, który po konflikcie z Waldemarem Pawlakiem w 2006 roku został wyrzucony z partii. Wspólnie z Januszem Wojciechowskim i Zbigniewem Kuźmiukiem założył Polskie Stronnictwo Ludowe „Piast”, które w 2008 r. zmieniło swoją nazwę na Stronnictwo „Piast”.

Zdzisław Podkański ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przez wiele lat był etatowym pracownikiem kilku organizacji społecznych, w tym przez 8 lat zajmował stanowisko dyrektora Biura Zarządu Głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych. W latach 1992-97 pracował w Ministerstwie Kultury, kolejno na stanowiskach: pełnomocnika ministra, podsekretarza stanu, ministra kultury i sztuki. Był posłem Sejmu RP II, III, IV kadencji, a następnie w latach 2004-2009 posłem do Parlamentu Europejskiego. Bez powodzenia startował w ostatnich wyborach do europarlamentu z listy Libertas.

Prowadzi gospodarstwo rolne, hoduje konie. Ponadto jest czynnym pszczelarzem. Zdecydowany przeciwnik genetycznie zmodyfikowanych upraw. Zwolennik Europy ojczyzn i trzeźwy eurorealista.
Po Bogu -jak twierdzi - najważniejsza jest dla niego Polska. "Polska wolna i niepodległa, którą my musimy budować".

podkanski.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

K<olejny kandydat chcący zaistnieć chociaż jest bez szansy na sukces.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.