Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

41376 miejsce

Zdzisław Sadowski odznaczony Gryfem Zachodniopomorskim

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego w uznaniu zasług dla rozwoju regionu, nadał Zdzisławowi Sadowskiemu Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego

Większość ludzi marzy o tym, aby zapisać się na kartach historii regionu, kraju, świata i tylko nielicznym się to udaje. Niektórzy odnoszą sukcesy w polityce, inni w interesach, jeszcze inni w filmie, w piosenkarstwie, w pisarstwie, w poezji, w malarstwie, w rzeźbie a nawet w dziennikarstwie w mediach, itp. Ale czy pamięć o nich przetrwa?

Odczytanie tekstu zasług / Fot. Andrzej SadowskiJeśliby by się zapytać ich po co to robią, odpowiadają: „Bo chcemy zostawić po sobie jakiś widoczny ślad, bo u schyłku życia chcemy mieć świadomość, że nasze życie nie było puste, niepotrzebne, że swoją osobą przyczyniliśmy się do postępu, do rozwoju dla dobra przyszłych pokoleń, bo może pamięć o nas przetrwa trochę dłużej”.

Oprawa wręczenia Gryfa Zachodniopomorskiego, była znakomita, bo przy okazji Wernisażu Wystawy malarstwa, grafiki, rzeźby, rzemiosła artystycznego i tkaniny unikatowej Klubu Pracy Twórczej przy Szczecińskim Towarzystwie Kultury na Zamku Książąt Pomorskich.

Gryfa Zachodniopomorskiego Zdzisławowi Sadowskiemu wręczył Cezary Szeliga z Sejmiku Wojewódzkiego, a ciepło o zasługach odznaczonego mówił prezes STK Stanisław Krzywicki, dyrektor STK Urszula Rosłaniec.Wręczenie odznaczenia / Fot. Andrzej Sadowski

Wśród zasług odznaczonego wymieniono m in: unikalne monografie, rysy historyczne, kroniki, szczecińskie legendy a nawet jego artykuły napisane w formie felietonów, komentarzy czy opinii o sprawach problemowych, interwencyjnych, o sprawach społecznych, czy ciekawe opisy historyczne obiektów i miejsc, opublikowane w szczecińskiej prasie i w Internecie, m in w wiadomościach24.pl.Oprawa wręczenia odznaczenia była znamienita / Fot. Andrzej Sadowski

Czy Zdzisław Sadowski, może się czuć człowiekiem spełnionym (Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski już ma), czy pamięć o nim przetrwa jego pokolenie, nie wiadomo. Może właśnie tylko w Internecie.


Znajdź nas na Google+


Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Słyszałem kiedyś wypowiedź jednego z laureatów: "Jednak jak czymś się pochwalę przy rodzinie czy znajomych, to siostra zaraz mnie stopuje, że powinienem poczekać aż ktoś mnie pochwali, ale chyba nie doczekałbym się tego za swojego życia, bo przecież mam tyle różnych osiągnięć, a jakoś nikt (poza najbliższą rodziną) nigdy mnie nie pochwalił". Jego żona skwitowała to jednym zdaniem: chyba ci zazdroszczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
HEhe
  • HEhe
  • 20.08.2012 22:32

hahah smieszni jestescie, piszecie o sobie, bo nikt inny by nie napisal :) co za prywata? to jest dziennikarstwo? to tak jakby tomasz lis w swoim programie o problemach swojej zony tylko debatowal... dajcie spokoj..."Czy Zdzisław Sadowski, może się czuć człowiekiem spełnionym , czy pamięć o nim przetrwa jego pokolenie, nie wiadomo. Może właśnie tylko w Internecie." - - no jak tak bedziecie pisac o sobie nawzajem, to napewno wam sie na wieki uda internet tymi bzdurami zasmiecic. elo!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elf
  • elf
  • 18.08.2012 15:08

A taka odznaka jeszcze istnieje ? Za komuny był Gryf Pomorski rozdawany kacykom PZPR.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje, dla Zdzisława. Najwyższe odznaczenie regionalne, to jest coś!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz też: Wywiad ze Zdzisławem Sadowskim, dziennikarzem link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz: Gryf Zachodniopomorski dla Zdzisława Sadowskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.