Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30207 miejsce

Zdzisław Sadowski wśród laureatów konkursu "Dzieje szczecińskich rodzin"

6 czerwca podsumowano 41. już edycję konkursu Szczecińskiego Towarzystwa Kultury „Dzieje szczecińskich rodzin”.

Wręczenie nagród Zdzisławowi Sadowskiemu / Fot. Andrzej SadowskiOd 1969 r., kiedy ogłoszono pierwszą edycję konkursu „Dzieje szczecińskich rodzin” konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Na temat tego najdłużej prowadzonego (najstarszego) konkursu pisałem już w tekście Zdzisław Sadowski laureatem konkursu: Dzieje szczecińskich rodzin

Konkurs wchodzi w wiek średni, jednak większość jego autorów i sympatyków to już ludzie starsi, a młodzi nie interesują się pisaniem pamiętników. Mimo to, na na konkurs wciąż wpływają prace, niestety coraz mniej jest prac wspomnieniowych. Szkoda, bo lata przełomu stanowiłyby świetny temat prac.

Sala Anny Jagiellonki na Szczecińskim Zamku, gdzie odbywała się uroczystość / Fot. Andrzej SadowskiNagrodę Szczecińskiego Towarzystwa Kultury wręczono w tym roku Mariannie Garbacik za pamiętnik ‘Wełtynianie”, nagrodę Kuriera Szczecińskiego wręczono Leokadii Fidut-Skryckiej za monografię „Dolsko, gmina Moryń”. Wyróżnienia otrzymali: Zdzisław Sadowski, Bogusław Borysewicz, Krystyna Gierszewska, Maria Czech Sobczak, Irena Jankowska, Halina Szpak, Jan Kozakowski, Piotr Najwer i Wiktor Czapp.

Medal 100-lecia Archiwum Państwowego w Szczecinie, za pisanie o historii Szczecina wręczono Zdzisławowi Sadowskiemu. Zdzisław Sadowski piszący także w Wiadomościach24.pl, jest prekursorem zmian w tym typowo kiedyś pamiętnikarskim konkursie. To on pierwszy złożył na konkurs monografie zakładów i instytucji oraz dzielnic Szczecina, co STK uhonorował zmianą regulaminu konkursu.

W tym roku także, konieczne było rozszerzenie działów konkursowych, bo Zdzisław Sadowski złożył pracę „Moje artykuły o historii i teraźniejszości Szczecina – i nie tylko”. W pracy ujął wybór 90 artykułów opublikowanych w Kurierze Szczecińskim, Wiadomosciach24.pl, MM Moje Miasto Szczecin.

Pracę podzielił na kilka cyklów: I. Historie szczecińskich ulic, II. Mój związek z historią Szczecina, III. Po co Szczecinowi..., IV. Artykuły o przeszłości i teraźniejszości Szczecina,
V. Inne artykuły. W większości są to artykuły opublikowane w Wiadomościach24.pl.Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Młody
  • Młody
  • 10.06.2011 21:26

Gratuluję i współczuje (dołączyłeś już do tych, którym zostały tylko wspomnienia).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.