Facebook Google+ Twitter

Zdzisław Skorek nie żyje. Wrocławski artysta zmarł 20 sierpnia

Odszedł od nas artysta śpiewak, były solista Operetki Wrocławskiej, legendarny odtwórca roli Tewje-Mleczarza. Zapisał się też na ziemi obornickiej, jako wieloletni kurator międzynarodowych plenerów malarskich "Oborniki Śląskie - Bagno".

Na zdjęciu - Zdzisław Skorek / Fot. Fot.Janina Bieleńko/Wiadomoci24.plOdszedł od nas 20 sierpnia, człowiek wielkiego serca, brał udział w wielu akcjach charytatywnych dla wrocławskich klinik: Onkologii i Hematologii AM we Wrocławiu. Zdzisław Skorek był wspaniałym, skromnym, serdecznym, radosnym człowiekiem, który interesował się losem innych ludzi, zwłaszcza chorych dzieci. Ostatni jego występ był w marcu tego roku, na scenie Opery Wrocławskiej, podczas koncertu charytatywnego na rzecz budowy „Przylądka Nadziei” wraz z zespołem „Sygit Band”. Zaśpiewał wtedy legendarnego Mleczarza Tewje ze „Skrzypka na dachu”. Żegnając publiczność powiedział - „do zobaczenia ... przecież jestem młody, mam dopiero 80 lat”.
Był pięciokrotnym laureatem wrocławskiej nagrody publiczności „Iglica”. Wrocławianie zapamiętali go na zawsze w tytułowej roli Zorby i Mleczarza Tewjego.

Od wielu lat, wraz z Jerzym Tandeckim był kuratorem plenerów malarskich w Obornikach koło Wrocławia - „Oborniki Śląskie–Bagno”. Pomagał w organizacji plenerów, szukał sponsorów i mecenasów. Interesował się sztuką i wspierał akcje związane z nią. Poszukiwał co raz to nowych możliwości dla artystów malarzy. Był inicjatorem nowej bazy plenerowej w Starym Gierałtowie koło Stronia Śląskiego.

Pamięć o nim pozostanie na zawsze u wszystkich związanych ze środowiskiem kultury województwa dolnośląskiego.

Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Janko, dziekuje za udostępnienie fotki !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Izo, to bardzo smutna wiadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.