Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2952 miejsce

Ze Skarbca Mennicy Polskiej - Polskie Madonny

Kolekcja Polskie Madonny zaliczana jest do unikatowych. Jej wartość nie sprowadza się do wartości kruszcu z jakiego została wykonana. Ma też znaczenie religijne i artystyczne.

Madonna z Jasnej Góry - awers i rewers pierwszego numizmatu kolekcji Polskie Madonny / Fot. Materiał prasowy Na sześciu srebrnych numizmatach zdobionych techniką tampondruku przedstawiony jest wielobarwny wizerunek Matki Boskiej. To wycieczka po najbardziej znanych sanktuariach naszego kraju. Zbiór otwiera Madonna z Jasnej Góry. Zamawiający w Skarbcu Mennicy Polskiej tę kolekcję najpierw otrzymają właśnie ją. Kolejne wysyłane będą raz w miesiącu w następującej kolejności: Madonna z Lichenia, Niepokalanowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Świętej Lipki i Gietrzwałdu.

Od XVIII wieku znak firmowy Mennicy Warszawskiej, obecnie Mennicy Polskiej S.A. / Fot. Materiał prasowy Niedawna jesienna limitowana emisja (zaledwie 28 500 egzemplarzy) jest pierwszą w Polsce. Numizmaty to srebro próby 925. Wymiary jednego egzemplarza - 22,4 x 32 mm, a waga 14,14 g. Kupujący otrzymują zarówno certyfikat autentyczności całej kolekcji jak i certyfikat potwierdzający autentyczność każdego z numizmatów. Cena każdego wynosi 109 zł. Numizmat Jasna Góra można nabyć poza kolekcją. Wtedy trzeba za niego zapłacić 128 zł. Całość projektowała Urszula Walerzak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ładne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.12.2009 20:39

Numizmatyka staje się coraz bardziej rozpowszechniającym się zjawiskiem, gdyż duża większość uważa to za dobrą inwestycję przez co nakręca się koniunkturę, co za tym idzie, że ceny monet osiągają zawrotne ceny. Cierpią kolekcjonerzy a handlarze numizmatów zarabiają. http://www.skarbiecmennicy.pl/nowosci/kolekcja-polskie-madonny.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Ma też znaczenie religijne

Tak bez poswiecenia przez pape??? Toz to poganski kult totemow... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.12.2009 10:20

Madonny:)
Polskie Madonny:)

"Wizerunek"ze Świętej Lipki:) obraz skromny-ale przepiekny:)- miejsce wyjątkowe:)

Czytając ten artykuł-nformacje, obraz Madonny- letnie - upalne - sierpniowe popołudnie- wspomnieniem piękna wrócił:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.