Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8606 miejsce

Ze skarbca Mennicy Polskiej - Symbole przyrody

To jedenaście barwnych numizmatów na których widnieją wizerunki zwierząt spotykanych w Polsce.

Stworzenia te stanowią symbole zarówno naszego kraju jak i poszczególnych jego regionów. Pierwszym numizmatem otwierającym kolekcję jest orzeł Bielik. Dalej w kolejności mamy Bociana Białego, Bobra, Kozicę, Łabędzia Niemego, Niedźwiedzia Brunatnego, Rysia, Salamandrę Plamistą, Tarpana, Żółwia Błotnego i Żubra.

Jest to srebro próby 925. Średnica numizmatu - 32 mm, a waga 14,14 g. Każda sztuka zdobiona jest tampondrukiem. Wyemitowano 24 500 egzemplarzy. Cena emisyjna numizmatu w kolekcji wynosi 121 zł. Tyle samo trzeba zapłacić za numizmat Bielik sprzedawany poza kolekcją. Kupujący otrzymuje wszystkie niezbędne certyfikaty autentyczności Mennicy Polskiej. Dotyczy to zarówno każdej pojedynczej sztuki jak i całej kolekcji. Dodatek do każdego egzemplarza stanowi książeczka poświęcona przedstawianemu zwierzęciu. Do przechowywania kolekcji otrzymuje się ozdobne pudełko.

Autorem projektu jest Robert Kotowicz. Był on współautorem monety przedstawiającej Jaszczurkę Zieloną, która wśród kolekcjonerów i inwestorów budzi duże emocje.
Z racji na niebezpieczeństwo spekulacji Skarbiec Mennicy Polskiej na jeden adres wysyła tylko dwa numizmaty z wizerunkiem Bielika oraz najwyżej dwie kolekcje Symbole przyrody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Karina Kowalska
  • Karina Kowalska
  • 21.10.2010 11:22

Numizmaty z tej kolekcji są super! Nie dziwię się, że budzą tyle emocji. Teraz np. Skarbiec zorganizował konkurs, gdzie do wygrania jest 500 srebrnych numizmatów, co tysięczna osoba wygrywa. Godna uwagi jest aplikacja konkursowa, która znajduje się na ich stronie. Żeby wygrać wystarczy porozmawiać z królem Poniatowskim :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.