Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1800 miejsce

Ze Skarbca Mennicy Polskiej - talizman na szczęście

Jesienią tego roku Mennica Polska przygotowała numizmat na którym widnieją trzy symbole szczęścia - słoń z zadartą trąbą, czterolistna koniczynka i podkowa.

Numizmat na szczęście Mennicy Polskiej. / Fot. Materiał prasowy Numizmat, który zawsze można mieć przy sobie, żeby stale zapewniał przychylność losu wykonany został z nordyckiego złota (Nordic Gold). Jest to stop miedzi, cynku, aluminium i cyny. Na awersie jest logo Skarbca Mennicy Polskiej wraz z nazwą. Rewers mieści słonia, koniczynkę i podkowę. Umieszczony jest też napis: Potrójne szczęście.

Numizmat ma średnicę 23,5 mm. Jego waga to 8,86 g. Posiada gwarancję najwyższej jakości Mennicy Polskiej. Został zaprojektowany przez Roussankę Aleksandrovą-Nowakowską. Jest to oryginalny projekt artystyczny. Cena emisyjna tego wyjątkowego numizmatu to 6,50 zł. Kupujący otrzymuje ten rarytas umieszczony w ozdobnej sakiewce. Z racji na materiał z jakiego został wykonany, najlepiej przechowywać go w specjalnym pudełku próżniowym tzw. slabie numizmatycznym. Bez odpowiedniego zabezpieczenia przedmiot ten łatwo będzie ulegał korozji, straci swój pierwotny blask i pokryje się patyną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

łukasz gracz
  • łukasz gracz
  • 26.12.2010 18:49

czy chociarz 5 zł dostane za to

Komentarz został ukrytyrozwiń
łukasz gracz
  • łukasz gracz
  • 26.12.2010 18:47

gdzie moge to sprzedać i jak to jest warte 6.50 to ile za to dostane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hihi dostałem coś takiego pod choinkę. Numizmatyką amatorsko interesuje się od zawsze. Mam małą kolekcję monet. Przed tą monetą opisaną w artykule od kolegi z Poręby otrzymałem monetę 4 denarów jurajskich. Można nią było płacić na Jurze. 4 denary = 4 złote.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Blask fortuny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.