Facebook Google+ Twitter

Ze Skarbca Mennicy Polskiej - Wielcy Kompozytorzy

To siedem numizmatów wykonanych w srebrze próby 925. Po mistrzowsku stworzyli je najlepsi minicerze. Krążki przedstawiają wielkich kompozytorów muzyki klasycznej.

Awers i rewers numizmatu Fryderyk Chopin. / Fot. Materiał prasowy Kolekcję otwiera numizmat prezentujący chlubę Polaków - Fryderyka Chopina. Jest on o tyle cenny, że wydany w Roku Chopina. W kolejności co miesiąc przesyłane się numizmaty z następującymi postaciami: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Maurice'a Ravela, Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha, Piotra Czajkowskiego, Ludwika van Beethovena.

To limitowana kolekcja zawierająca jedynie 15 000 egzemplarzy. Kolekcjonerzy długo na nią czekali. Średnica numizmatu to 32 mm. Jego waga wynosi 14,14 g. Cena jednego numizmatu w kolekcji to 109 zł. Koszt numizmatu z wizerunkiem Fryderyka Chopina poza kolekcją wynosi 119 zł. Autorką artystycznego projektu jest Roussanka Aleksandrowa-Nowakowaka.

Do kolekcji dołączony jest certyfikat będący gwarancją autentyczności i potwierdzający jakość wykonania każdego numizmatu. Ciekawym dodatkiem jest eleganckie etui z informacjami o kompozytorach oraz płyta CD z ich muzyką w wirtuozowskim wykonaniu. Na jeden adres wysyłany jest tylko jeden numizmat z wizerunkiem Fryderyka Chopina oraz jedna kolekcja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

WS
  • WS
  • 16.11.2010 21:53

Nie 15.000 a prawie 25.000 -> http://www.mennica.com.pl/produkty-i-uslugi/produkty-mennicze/produkty-skarbca-mennicy/produkt/zobacz/kolekcja-wielcy-kompozytorzy.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.