Facebook Google+ Twitter

Ze sztuką w szpitalu. Multimedialne wykłady we Wrocławiu

Cykl multimedialnych wykładów realizowanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu skierowanych do podopiecznych Domów Pomocy Społecznej. Pierwszy z nich odbył się we wrześniu br. Następne realizowane są w kolejnych DPS.

 / Fot. Agnieszka Prusak CybulskaDział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, pod kierownictwem Agnieszki Prusak-Cybulskiej, konsekwentnie realizuje program skierowany do osób niepełnosprawnych.

Spotkanie w DPS Ratyń poświęcone było sztukom plastycznym i różnym nurtom w malarstwie. Podczas zajęć wykorzystano zasady chromoterapii oraz arteterapii. Wykorzystanie chromoterapii (przy. aut. leczenie kolorami) ma pomóc w poprawia ogólnego stanu zdrowia m.in. zaburzeń snu.

Obcowanie ze sztuką motywuje uczestników do aktywności ruchowej i zachęca do twórczego myślenia. Jest to swego rodzaju arteterapia, która poprzez obraz pozwala przyswajać i akceptować naturalne emocje np. gniew, złość, lęk, ból, cierpienie.

W ramach wykładu uczestnicy zapoznali się z impresjonizmem europejskim i polskim w sztukach plastycznych.

W spotkaniu wzięło udział około 40 osób: pacjenci oraz pracownicy DPS. Zdaniem kierownictwa Ośrodka zajęcia wywarły niezapomniane wrażenie na uczestnikach. Dwugodzinne spotkanie do dzisiaj pozostają w pamięci uczestników, jakże trudnych w utrzymaniu odpowiedniej dyscyplinie przez tak długi czas.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.