Facebook Google+ Twitter

Żebracy z Krupówek już nie budzą litości

Przybysze z Rumunii już nie tylko żebrzą na ulicach. W Dzianiszu zaatakowali i poturbowali staruszkę. Na Podhalu działają szajki naciągaczy i złodziei z tego kraju. Służby porządkowe zapowiadają stanowcze działania przeciw żebrakom.

Do niedawna mieszkańcy Zakopanego widywali Rumunów jedynie na schodach kościelnych na Krupówkach, żebrzących o parę złotych. Jednak wydarzenia z Dzianisza zelektryzowały Podhale. Działała tam szajka złodziei. Poturbowali starszą właścicielkę domu, który plądrowali.
-Prawdopodobnie zostali przez tę panią nakryci na kradzieży - wyjaśnia nadkom. Kazimierz Pietruch, rzecznik zakopiańskiej policji. - Wykręcili jej ręce i pobili. Zostali natychmiast schwytani w bezpośrednim pościgu.

Czynu dokonało trzech mężczyzn, którzy od jakiegoś czasu kręcili się po okolicy Dzianisza i natrętnie wyłudzali od mieszkańców jałmużnę. Okazali się rodziną.
- Najstarszy z nich to Rumun przebywający w Polsce legalnie. Ma żonę Polkę. Pomagali mu dwaj synowie. W stosunku do dorosłego napastnika zastosowaliśmy dozór kuratora - mówi nadkom. Pietruch. - Niestety, jeśli chodzi o nieletnich, nic nie możemy zrobić. Sąd kazał ich zwolnić, taki jest system prawny - rozkłada ręce policjant.

Czytaj więcej w serwisie: Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.