Facebook Google+ Twitter

Zebranie klubu PiS. Będzie wojna Kaczyński - Ziobro?

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości spotka się dziś szefami okręgowych struktur. Posłowie partii w nieoficjalnych wypowiedziach informują, że podczas posiedzenia może dojść do ostrych starć pomiędzy zwolennikami Jarosława Kaczyńskiego a poplecznikami Zbigniewa Ziobry.

Sonda

Czy Kaczyński powinien wyciągnąć konsekwencje wobec Ziobry?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaSympatycy Ziobry domagają się rozliczenia ostatnich wyborów oraz zmian w zasadach wybierania przewodniczących poszczególnych struktur partii - w tym momencie szefów mianuje prezes. Frakcja byłego Ministra Sprawiedliwości apeluje także do osób odpowiedzialnych za kampanię wyborczą PiS, o wzięcie odpowiedzialności za jej słaby wynik.

W posiedzeniu udział zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Miejsce spotkania nie jest znane, wiadomo jednak, że odbędzie się poza Sejmem.

Czytaj też: Niesiołowski: Jeśli Kaczyński wyrzuci Ziobrę, to będzie koniec PiS-u


Kaczyński vs Ziobro?


Podczas zebrania mają zostać podjęte decyzje ws. prezydium klubu PiS. W obecnej, VII kadencji Sejmu partia może liczyć na 40 nowych posłów. "Nowymi twarzami" są m.in. naukowcy, członkowie rodzin osób zmarłych w Smoleńsku, prokuratorzy oraz byli współpracownicy Lecha Kaczyńskiego.

Według zapowiedzi szefem klubu ma nadal pozostać Mariusz Błaszczak. Wątpliwości pojawiają się jednak w przypadku wyboru kandydata na wicemarszałka Sejmu - Kaczyński chce, aby ponownie został nim Marek Kuchciński, sympatycy Ziobry optują zaś za Arkadiuszem Mularczykiem - pisze Polskie Radio.

"Potrafimy na klubie rozmawiać otwarcie, szczerze, często nawet ostro, bo robimy to w zamkniętym gronie, każdy może powiedzieć, co mu leży na sercu" - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Mariusz Kamiński. Poseł PiS dodał także, że o wewnętrznych sprawach partii nie będzie rozmawiał z mediami.

Źródło: Rzeczpospolita.pl; Polskieradio.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 16:30

%ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba słusznie uważa się, że wielu "pisowców" myśli jak Ziobro, a mów jak Szydło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 25.10.2011 23:04

Nie będzie wojny,Ziobro przejdzie do paliknota,tam jego miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 25.10.2011 21:11

Wojny nie było bo prezes nie dopuścił Ziobro do głosu pomimo usilnych starań.!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy
 • Jerzy
 • 25.10.2011 17:32

@Mirek K - to troche nie na temat ,ale masz racje - Tusk jak już złapie to jak aligator ,....tylko śmierć ,czeka przeciwnika....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 25.10.2011 17:20

Ciekawsza będzie wojna Schetyna - Tusk - dużo ciekawsza ,wiosną będzie rozstrzygniecie bo wtedy zacznie się kryzys prawdziwy i Schetyna to wykorzysta .Tusk jak już złapie w paszcze to nie puści... Jego szczęki już zniszczyły kariery wielu politykom...

Oj będzie się działo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@e: Dziękuję! Poprawione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 25.10.2011 16:59

Myślę ,że Kaczyński powinien skreślić Ziobrę bo nie zazna spokoju . To taki drugi odłam PjN -u

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądząc z historii procesów, jakie pan Ziobro wytaczał kolegom po fachu swojego ojca, nalezy on do osobników, który jak już złapie coś w szczęki - nie popuści. Tym razem obiektem będzie prezes. Oj, bedą fruwać pióra!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 25.10.2011 16:55

@ Panie Mateuszu z tym p Wałęsą to pomyłka - z kancelarii Lecha ale Kaczyńskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.