Facebook Google+ Twitter

Żeby czytać, trzeba być otwartym. W czwartek rozpoczną się Targi Książki w Krakowie

W czwartek rozpoczną się w Krakowie 20. Targi Książki. W 2015 roku odwiedziło je 68 tys. osób, a swoje stoiska miało 700 wystawców. W tym roku ma być jeszcze lepiej.

 / Fot. Anna Kaczmarz/Polska Press (aip)W najbliższy czwartek rozpocznie się 20. edycja Targów Książki w Krakowie. To święto literatury pod Wawelem co roku bije kolejne rekordy. W 2015 liczba wystawców doszła do 700, a zwiedzających - do 68 tys. W tym roku ma być jeszcze lepiej.

Ci, którzy wybiorą się w najbliższych dniach na targi, będą mieli do dyspozycji pięć specjalnych salonów: wydawców akademickich i naukowych, wydawców religijnych, nowych mediów, książki dziecięcej i młodzieżowe oraz komiksu. Wśród autorów obecnych na targach znajdą się m.in. Alain Mabanckou, Romain Puértolas, Raymond Khoury, Andrzej Stasiuk, Małgorzata Kalicińska, Tomasz Różycki, Ewa Stadtmüller, Jacek Hugo-Bader czy Mariusz Szczygieł. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji, związanych z 20 urodzinami targów.

Dla czytelników zostanie zorganizowany konkursu polegający na przygotowaniu subiektywnej listy 200 najważniejszych publikacji ostatniego 20-lecia oraz 20 kilkuzdaniowych rekomendacji (po jednej dla wybranego tomu z każdego roku). Nagrodą będzie zestaw 200 książek, który będzie prezentowany podczas trwania targów w lobby EXPO Kraków.

Tegorocznym hasłem przewodnim jest cytat z twórczości Etgara Kereta, wybitnego izraelskiego pisarza - „Żeby czytać, trzeba być otwartym”. Wybrano je nie bez powodu, bowiem gościem honorowym krakowskiego święta będzie Izrael. W spotkaniach autorskich wezmą udział m.in. tacy izraelscy twórcy jak Zeruya Shalev czy Eshkol Nevo. - Jesteśmy przekonani, że podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie polscy czytelnicy będą mieli okazję nie tylko zapoznać się z twórczością pisarzy izraelskich, ale również spojrzeć na życie codzienne Izraelczyków przedstawione w literaturze - zapowiadają organizatorzy.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Żeby czytać, trzeba być otwartym"

Nie trzeba. Ten "wniosek" - to pobożne życzenia.
Znam takich, którzy czytają tylko to, co utwierdza ich w swoich przekonaniach. Nie są to wcale wyjątki, a lektury wystarczy im na całe życie ;)

Czyli: żeby czytać, wystarczy być zamkniętym. I to jest prawda. Aby czytać i być otwartym, potrzeba przezwyciężyć własne uprzedzenia. A to jest wyzwanie, czasem nie do pokonania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.