Facebook Google+ Twitter

Żeby mogła tańczyć jak motyl...

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-03 10:12

Pamiętacie Izę Sokołowską? Piękna, utalentowana, 24-letnia absolwentka gdańskiej szkoły baletowej (2003 rok). Jednak to za mało, by opisać tę niezwykłą postać. Taniec był jej marzeniem, pasją i spełnieniem. Mówiono o niej, że "wirowała na scenie jak motyl, jakby ją w locie trzymały anioły"...

Kiedyś wyznała, że nogi tak ją niosą, że czuje, iż się kiedyś w tańcu nie zatrzyma, że nigdy nie przestanie... Tańcem wzruszała i porywała innych do lotu, choć przecież ci inni nie umieli ni fruwać, ni tańczyć. Nic dziwnego, że była laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów baletowych. Drugie miejsce XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca, Gdańsk 2001 rok. Pierwsze miejsce XIII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca, Gdańsk 2003 r. Wreszcie złoty medal XX Międzynarodowego Konkursu Baletowego w Warnie w 2002 r.

Iza Sokołowska tańcem wzruszała i poruszała innych / Fot. Agnieszka Lendzion- Takiego sukcesu nie odniósł od ponad 50 lat żaden polski młody tancerz! - mówi dyrektor gdańskiej szkoły baletowej Bronisław Prądzyński. - Była jedyną Polką, która zdobyła tak wielkie wyróżnienie w tak prestiżowym konkursie. Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Baletowego w Nagoi w 2002 roku. I to tam, w Japonii zaczęła się jej wielka kariera. To na japońskiej scenie wypatrzył ją dyrektor Królewskiej Opery w Kopenhadze. Młodą baletnicę zaprosił na duńską scenę.

Wkrótce została tego teatru solistką. I od razu zagrała jedną z głównych ról - Księżniczkę w "Odysei". Opowiadała, jak tańczyła w charakterystycznych butach. Jak było ciężko. Jak była przerażona, że traci formę. Jak po próbach przychodziła na salę ćwiczeń i pracowała samotnie. Piruet za piruetem, piruet za piruetem... Aż do zawrotu głowy.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ddf
  • ddf
  • 23.08.2012 00:32

do ludzi jadących na leczenie do chin za pośrednictwem Izy S., wpiszcie w google prawdaczynie wordpress , Chiński cud lub Powiedz nie dla leczenia w Chinach i grupy lightofhope/lifesavers
" Niestety ale Iza S.(tancerka) nas kręci z tego względu że nam Polakom nie mówi całej prawdy? że ma Swoją drugą cichą terapie a o której pisze tylko po angielsku: Używa lek z Anglii o nazwie ,,Denosumab,,można w Wikipedii przeczytać. Wczoraj zmarła następna osoba:Iza Domagała.
Dlaczego nie pisze na forum o tym leku którego używa i dzięki jemu tylko żyje!!! Mogła uratować również innych ludzi którzy są jeszcze młodzi i chcą żyć. Ale niestety prosi ludzi jeszcze o pieniądze żeby mogła dostatnie żyć jak królowa (kupuje Sobie ciuszki w najdroższych Butikach w Atenach). No i przy okazji chcą całą rodzinę zabezpieczyć finansowo.Dlatego są teraz pośrednikami w tych wyjazdach do Chin a te zamrażanie wcale nie jest skuteczne.Tak zarabiają teraz na czyimś nieszczęściu a przy okazji Swoim.I mają jeszcze czelność wyłudzać od NAS pieniądze!!!
Wczoraj w TVP2 w Expressie Reporterów można było oglądnąć i posłuchać jakie zdanie na ten temat mają lekarze. "

" Ostrzegam przed wyjazdami na leczenie do Chin za pomocą i pośrednictwem pseudofundacji Light of Hope i Life Savers. Ludzie wysyłający chorych nowotworowo i obiecujący im w Chinach powrót do zdrowia są pozbawieni moralności, rozsądku a co się z tym wiąże człowieczeństwa. Chętnie poznam osoby wyleczone w Chinach za pomocą i pośrednictwem tych pseudofundacji, ale nie interesuje mnie Iza Sokołowska. W mojej ocenie nie jest to działalność bezinteresowna choć na pewno nie wszyscy tacy są z tych grup. Przykładem jest Frank, na którego blogu jest cennik kwiatów, czekoladek, pomoc otwierania dziwnych kont i szokująca mnie informacja, że jak na koncie szpitala nie ma pieniędzy to bez względu na stan zdrowia chorego jest wyrzucany z tego szpitala jak śmieć. Osoby wypowiadające się na blogu Franka i chwalące leczenie i opiekę dziś już nie żyją. Ludzie nie dajcie się ładować w kłamstwa, walczcie o życie, ale w cywilizowanych szpitalach "
RODACY OTWÓRZCIE OCZY jak mówią jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam
Być może kogoś pomysł zainteresuje. Krótko mówiąc oferuję wykonanie zdjęć z pleneru ślubnego, chrztu itp. Całkowity dochód przeznaczony będzie na POMOC DLA IZY. LINK do propozycji: http://www.ratovnick.pl/pomoc_dla_izy.htm

Pozdrawiam
Michał Piotrowski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.