Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26481 miejsce

Zegarki nakręcane piłką

Bayerm Monachium, Arsenal Londyn, Glasgow Rangers - te trzy kluby współpracują z zegarkową firmą Ebel, promując markę i zegarki tej firmy. Firma EBEL wyprodukwała specjalne modele czasomierzy dla klubowych fanów.

mechanizm zegarka Ebel FC Bayern / Fot. www.zegarki.info.plW ostatnich latach szwajcarski producent zegarków Ebel wykonał nietypowy w tej branży krok w ramach promocji i reklamy swoich produktów. Stało się tak dzięki zawarciu kilku kontraktów z czołowymi klubowymi drużynami piłkarskimi z Europy. Jako pierwsze umowy o współpracy podpisane zostały z klubami Bayern Munchen i Arsenal London, a później także z Glasgow Rangers. Chcąc podkreślić wartość współpracy z tymi konkretnymi drużynami, firma Ebel wyprodukowała limitowane serie czasomierzy przeznaczone dla sympatyków każdego z wymienionych klubów piłkarskich.

Trzy modele czasomierzy mają specjalnej konstrukcji mechanizm automatyczny z certyfikatem Chronometru. Jest nim Caliber 245, którego nazwa nawiązuje do czasu trwania meczu 2 razy po 45 minut

Zegarek Ebel 1911 Tekton FC Bayern Munchen

dekoracja mechanizmu zegarka Ebel FC Bayern / Fot. www.zegarki.info.plZegarek Ebel 1911 Tekton FC Bayern Munchen jest czasomierzem bardzo charakterystycznym, ponieważ koperta, tarcza oraz wykonany z imitującego materiał tworzywa pasek są w kolorze czarnym. Na środku tarczy znajduje się efektowna 45 minutowa skala, która świetnie oddaje sportowy charakter czasomierza. Na będącym indywidualną konstrukcją firmy Ebel mechanizmie jest wygrawerowana nazwa klubu oraz cztery złote gwiazdki które widnieją także na koszulkach piłkarzy. Rezerwa naciągu sprężyny wynosi 48 godzin. Warto dodać, że w deklu czasomierza zamontowano szafirowe szkło, co umożliwia podziwianie pracującego mechanizmu. Wahnik automatycznego naciągu zegarka - element poruszający się pod wpływem ruchu ręki, poprzez odpowiednio wykonanie ażurowania płyty przypomina typową futbolową piłkę - "biedronę".

zegarek Ebel FC Bayern / Fot. www.zegarki.info.plZegarek jest też wyposażony w niezbędne do pomiaru czasu spotkania piłkarskiego wskazania: 45 minutowa skala z dwustronną wskazówką pokazującą podstawowy oraz dodatkowy czas gry. Na wskaźniku, znajdującym się na godzinie szóstej wskazywana jest liczba 45 minutowych przedziałów czasu, upływających od momentu rozpoczęcia pomiaru.

Takie rozwiązanie jest optymalne dla fanów piłki kopanej, ale równocześnie, jak każdy czasomierz ze stoperem, pozwala on odmierzać upływ krótkich odcinków czasu. Model wyprodukowano w limitowanej liczbie 250 sztuk. Ze względu na zainteresowanie czasomierzem na lokalnym niemieckim rynku, może się okazać, że nie będzie dostępny w innych krajach. Mimo to jest prawdopodobne, że będzie on prezentowany na specjalnej wystawie w salonie „odCzasu doCzasu” w stołecznych Złotych Tarasach.

Zegarek Ebel 1911 Tekton Arsenal London

zegarek Ebel FC Arsenal / Fot. www.zegarki.info.plZegarek Ebel 1911 Tekton Arsenal London posiada białą tarczę z czerwonymi elementami, które świetnie oddają barwy klubu. Pasek jest wykonany ze skóry aligatora w kolorze granatowym z białymi przeszyciami.
Mechanizm zegarka jest własną konstrukcją firmy Ebel, i jest na nim uwieczniona nazwa klubu oraz armata – symbol i element herbu klubu.
Model wyprodukowano w limitowanej liczbie 350 sztuk.

Zegarek Ebel 1911 Tekton Glasgow Rangers

Ten model ma białą tarczę z czerwono - niebieskimi elementami, które doskonale oddają barwy klubu. Pasek jest wykonany ze skóry krokodyla barwionej na kolor niebieski z charakterystycznymi białymi przeszyciami.
Model wyprodukowano w limitowanej liczbie 150 sztuk.

Współautor: Bartosz Marciniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.