Facebook Google+ Twitter

Zegarmistrz Czasu. Koncert pod patronatem Wiadomosci24.pl

19 listopada pod patronatem Wiadomosci24, w częstochowskim klubie Roxy odbędzie się koncert zespołu Zegarmistrz Czasu.

 / Fot. Maciej Malinowski19 listopada pod patronatem Wiadomosci24, w częstochowskim klubie Roxy odbędzie się koncert zespołu Zegarmistrz Czasu.

Historia Zegarmistrza Czasu rozpoczęła się od pasji gitarzysty, Macieja Malinowskiego – miał być to jego solowy projekt muzyczny. Wcześniej współpracował on z wieloma częstochowskimi zespołami, niestety członkowie tych zespołów mieli w życiu inne priorytety. Pozostało coraz bogatsze doświadczenie i... brak muzyków. Maciek próbował dobrać sobie najodpowiedniejszych ludzi, lecz dopiero pod koniec 2009 roku ten plan się ziścił. Dołączył wraz ze swoją żoną, Ewą do kilku osób próbujących tworzyć nietuzinkową muzykę w Klubie o nazwie Kingston.

 / Fot. Damian LeciakPo wstępnych ustaleniach i kilku próbach wszyscy jednogłośnie doszli do wniosku, iż nadają na tych samych falach porozumiewając się przy okazji tym samym muzycznym językiem. Powstał utwór pt. „Wojna”, do którego słowa napisał Piotr Abarowicz, a jego muzyką i brzmieniem zajęli się wszyscy członkowie zespołu. Nie ustalono jeszcze wtedy, pod jakim szyldem grupa będzie występować. Problem ten został rozwiązany poprzez głosowanie: każdy miał zaproponować jakąś nazwę, Maciek zaproponował „Zegarmistrz Czasu”. Tak wyglądał początek i powstanie tej grupy.

Wszyscy zabrali się ostro do pracy ogrywając szkice Maćka i tworząc nowe piosenki. Od kwietnia rozpoczęli koncertowanie – swój pierwszy koncert zagrali 23 kwietnia w Kingston Klub, a kolejny 15 maja w Pubie Kmicic w Hucie Starej. Od tej pory intensywnie koncertują zrzeszając dookoła siebie coraz pokaźniejsze grono fanów. 5 czerwca wokalistką została Marta Owczarek – pół góralka z iście góralskim temperamentem i skrzypcami. Zastąpiła Ewę Malinowską, która zajęła się w pełni managementem. Od tej pory każdy w zespole posiada swoją rolę i jest dla reszty bardzo cennym trybem zegara, sterowanego przez Zegarmistrza Czasu. Dzięki tym trybom ów zegar działa w pełni profesjonalnie i precyzyjnie. Wszystkich zainteresowanych w jaki sposób działa ów zegar zapraszam do poczytania informacji na bieżąco aktualizowanych w blogu zespołu na profilu muzycznym MySpace

Członkowie zespołu to:

Marta Owczarek - wokal
Maciej Malinowski - gitara solowa/prowadząca
Michał Pułas - gitara rytmiczna
Marcin Kaliński - bas
Jacob Kujawski - perkusja
Łukasz Wołosz - technik
Luna - maskotka zespołu
Ewa Malinowska - manager

Zespół zdobył sporo nagród i wyróżnień. Wśród nich można wymienić:

- Zajęcie trzeciego i czwartego miejsca w marcowym i kwietniowym notowaniu Regionalnej Listy Przebojów Gazety Wyborczej.
- Zajęcie pierwszego miejsca w notowaniach Listy Przebojów międzynarodowej rozgłośni radiowej Aspekt Rock Charts
- Zajęcie trzeciego miejsca w częstochowskim przeglądzie muzycznym „Młoda Estrada on Promenada”
- Zaproszenie jako gwiazda wieczoru do wystąpienia na koncercie z okazji 650 – lecia Rudy Śląskiej Kochłowice
- Gwiazda Tygodnia na portalu muzycznym Łowimy Talenty ( 25 – 31.10.2010 )

11 listopada Zegarmistrz Czasu zagrał koncert w częstochowskim Areszcie Śledczym z okazji festiwalu „Ku Wolności” – jest to również duże wyróżnienie dla zespołu. Na początku grudnia zespół rozpoczyna studyjne prace nad singlem, który zostanie wydany na początku przyszłego roku.

Bez wątpienia warto odwiedzić częstochowski Klub Roxy przy ul. Dąbrowskiego 7 w dniu 19 listopada 2010 i na żywo posłuchać twórczości obiecujących młodych muzyków z zespołu Zegarmistrz Czasu.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Bujaka Welońska
 • Bujaka Welońska
 • 09.12.2010 12:51

Oby więcej takich imprez :D:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan B
 • Stefan B
 • 27.11.2010 20:55

Fakt faktem koncercik był przesympatyczny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bujaka Welońska
 • Bujaka Welońska
 • 20.11.2010 13:15

Koncert w Roxy dali bardzo fajny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Deno
 • Deno
 • 16.11.2010 20:28

Kto z redakcji do puszcza tak masakryczne i niepoprawne zdjęcia do publikacji? Przecież to zdjęcie to dno i 1000metrów mułu

Komentarz został ukrytyrozwiń
prześmiewca Rysiek
 • prześmiewca Rysiek
 • 16.11.2010 17:10

Hehe Henryku Bąku - zaiste, z pewnością też sobie sami nakręcili reportaż z koncertu w więzieniu :D - według mnie jesteś jednym z tych żałosnych zazdrosnych zawistnych "muzyczków" którym się nic nie udało i nic dziwnego skoro masz taki wredny charakterek ;)

Ciekawe jest twoje podejście. Sam nie słucham takiej muzyki ale nie wyrażam się obraźliwie o ich twórcach, wydaje mi się, że na tyle kultury osobistej jeszcze posiadam natomiast straszliwie mnie irytują tak wredne osóbki jak ty. Skoro ci się nie podoba to argumenty jakieś a nie jedziesz z rękawa obrazą dla kogoś, zawistniku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bujaka Welońska
 • Bujaka Welońska
 • 15.11.2010 15:03

Są gusta i guściki... Nie musi Ci się podobać i sądzę, że kazdy jest w stanie to zrozumieć...Ale nie musisz w ten sposób wyrażać swojej opinii... Skoro uważasz, że są dnem, to po co się tutaj wypowiadasz? Takie teksty to na gumeczkę i do kieszonki sobie schowaj :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Henryk Bąk
 • Henryk Bąk
 • 14.11.2010 22:26

Żenada... Ten zespół to dno! A artykuł sami sobie chyba napisali... :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.11.2010 11:09

Chlopie litosci, Rozjasnij troche te fote,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.