Facebook Google+ Twitter

Zegarmistrz Czasu opowiada o sobie w miniwywiadzie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-01-02 17:50

3 stycznia 2011 roku o godz. 20 w łódzkiej radiostacji MegaStacja odbędzie się premiera singla "Wojna" zespołu Zegarmistrz Czasu. Natomiast dzisiaj zapraszam do przeczytania wywiadu z członkami zespołu.

Zegarmistrz Czasu. / Fot. archiwum Zespołu Zegarmistrz CzasuEwa Krzysiak: Witajcie. Już jutro w łódzkiej radiostacji MegaStacja odbędzie się premiera Waszego singla "Wojna". Opowiedzcie więc trochę o sobie. Jak doszło do powstania zespołu Zegarmistrz Czasu?
Łukasz Wołosz: Ekipa Zegarmistrza jako zespół działa od stycznia 2010 r. Powstał on po tym, gdy Kuba i Michał postanowili spotykać się w Kingston Clubie, by grać. Wkrótce dołączył do nich basista Marcin i klawiszowiec Łukasz. Na jedną z prób Michał zaprosił zaprzyjaźnionego gitarzystę - Maćka, oraz Ewę. Już po pierwszej próbie wszyscy czuli, że to jest właśnie TO. I tak rozpoczęliśmy współpracę.

Maciej Malinowski: Właśnie jest tak, jak Łukasz wspomina. Przez kilka najbliższych tygodni od pierwszego wspólnego grania zespół przeszedł metamorfozę, wszyscy wiedzieli co mają robić - określiliśmy swoje cele i wzięliśmy się ostro do pracy.

Michał Pułas: Tak też ukształtował się skład późniejszego Zegarmistrza Czasu.

Co Was połączyło?
Ewa Malinowska: Połączyła nas wspólna pasja, czyli muzyka. Bardzo szybko się dogadaliśmy, bo porozumiewamy się za pomocą dźwięków.

Jesteście młodym zespołem. Średnia wieku to?
Maciej Malinowskii: Co do wieku to jest dość konkretna rozpiętość. Najmłodsza maskotka zespołu Luna ma ponad roczek. Najstarszy jestem ja - mam 31 lat. Reszta zespołu nie odbiega za bardzo wiekowo. Świadczy to o tym, że albo oni są już starzy albo ja jeszcze młody. A tak poważnie: mimo młodego wieku kilku członków zespołu staramy się wszyscy dojrzale i w poważny sposób traktować muzykę i nasz zespół.

Kto wymyślił nazwę dla zespołu?
Łukasz Wołosz: Nazwę wymyślił Maciek. Nie wiadomo skąd, nie wiadomo dlaczego, ale wszystkim nazwa się spodobała i tak zostało.

Michał Pułas: Był to projekt muzyczny, którym Maciek się już wcześniej zajmował. W lutym podjęliśmy wspólną decyzję, aby przyjąć nazwę Zegarmistrz Czasu. Po upływie czasu stwierdzamy, że była to dobra decyzja.

Jeśli macie jakiś pomysł, to jak długo nad nim dyskutujecie?
Łukasz Wołosz: Dyskutujemy o tym tak długo, aż dojdziemy do kompromisu. Nie ma raczej sytuacji w której ktoś odpuszcza, częściej szukamy jakiegoś ugodowego rozwiązania.

Maciej Malinowski: No tak, ale też nie upieramy się przy kiepskich pomysłach, aby kierować się swoim "ego". Staramy się kierować dobrem całego zespołu. Wszyscy traktujemy się równo, nie ma podziałów. Każdą decyzję wspólnie podejmujemy. Ponadto mamy jeszcze managera. "Jest demokracja ale rządzi jeden" - tak mi ktoś kiedyś powiedział i wspomniał, iż jest to najlepsze rozwiązanie. Ewa rządzi i jest "górą" - ma to swoje plusy: jest porządek, nie ma niejasności i jest osobą zajmująca się wyłącznie zarządzaniem, dzięki czemu my wszyscy mamy czas aby skupić się na muzyce i pracy.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (9):

Sortuj komentarze:

Lucyna
  • Lucyna
  • 19.01.2011 12:26

Nie rozumiem w czym taki bardzo słaby? Byłam na kilku koncertach w 2010tym i lubię ich słuchać, blog prowadzą ciekawy chociaż ostatnio się opuszczają z wpisami... niby z czym taki słaby ten zespół?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Garfield
  • Garfield
  • 16.01.2011 16:33

Muffin daj se spokoj to przeciez od razu widac, ze jakis zawistnik sie wpisal a takich jest pelno wszedzie :):)

(przepraszam ale polskie znaki mi nie dzialaja)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Muffin
  • Muffin
  • 16.01.2011 16:14

Piotrze Nowak, może coś więcej? Bo "bardzo słaby zespół, muszą się jeszcze dużo uczyć" to każdy potrafi napisać ale może jakieś konkrety? Osobiście mnie bardzo się podoba ich muzyka, sama pogrywam sobie na gitarze i chętnie bym poczytała jakieś konstruktywne uwagi, może sama bym coś dla siebie wyciągnęła żeby lepiej grać :) Generalnie nie chcę odbierać Twoich słów zbyt płytko ale póki co inaczej nie potrafię więc czekam na "nieco" bardziej konstruktywne uwagi i wpis oparty na rzeczowych argumentach... chyba, że nie stać Cię na szczyptę elokwencji? ;) Oczywiście wnioskuję, iż jesteś zawodowym muzykiem i Twoje argumenty opierać się będą na Twoim obfitym doświadczeniu. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Nowak
  • Piotr Nowak
  • 15.01.2011 07:45

Bardzo słaby zespół.Muszą dużo jeszcze się uczyć ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już o godz. 20 premiera singla zespołu Zegarmistrz Czasu w łódzkiej radiostacji MegaStacja. Zapraszam do słuchania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sukcesów życzę. Ewo świetna robota. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zespołu wcześniej nie znałam bo jakoś nigdy po drodze z polską muzyką mi nie było, niemniej tym wywiadem zachęciłaś mnie Ewo do zagłębienia się w ich twórczość. Świetna robota!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jest demokracja, ale rządzi jeden" - bardzo to mi się podoba ... pod warunkiem, że ten "jeden"
ma najwięcej oleju w głowie!
Skoro patronujemy zespołowi, to lansujmy ich - piszesz Ewo, że warto :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo zgrabnie zrobiony wywiad! 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.