Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26062 miejsce

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Chorwacji

W dniach 7-9 września 2013 roku w Chorwacji odbędą się VI Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. Regaty rozegrane zostaną na akwenach środkowej Dalmacji.

 / Fot. materiały prasowe FAKROW zawodach udział biorą głównie przedstawiciele polskich producentów oraz dystrybutorów materiałów budowlanych. Szeroka formuła mistrzostw pozwala jednak na aktywne uczestnictwo w regatach również załogom składającym się z przedstawicieli firm budowlanych, wydziałów uczelni i szkół budowlanych, przedsiębiorstw branżowych i ich rodzin oraz wszystkim sympatykom budownictwa.

Celem imprezy jest promocja idei żeglarstwa, reprezentowanie Polski na międzynarodowej arenie zmagań sportowych, poszerzanie wiedzy w zakresie żeglarstwa i przepisów regatowych oraz integracja branży budowlanej.

 / Fot. materiały prasowe FAKROCo roku w tych sportowych zmaganiach uczestniczy ponad 200 żeglarzy ścigający się na 26 jachtach. W tegorocznych zawodach branży budowlanej do dyspozycji będą nowoczesne jachty, m.in. 10 nowych Salon 38, zaprojektowanych specjalnie do regat. W ramach mistrzostw do przepłynięcia będzie ponad 100 mil morskich. Przewiduje się rozegranie sześciu wyścigów regatowych.

 / Fot. materiały prasowe FAKROMistrzostwa Polski znane wcześniej również jako Regaty PSB to czas sportowej rywalizacji i aktywnego wypoczynku na wodach urokliwej Chorwacji. Regatom od początku przyświeca idea integracji branży i promowania aktywnego wypoczynku. W dniach 9-14 września br. uczestnicy wydarzenia będą mieli wiele okazji do rozmów w gronie fachowców na temat kierunków rozwoju branży budowlanej.

Organizatorem regat i głównym sponsorem jest firma FAKRO, lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych w Polsce. Przedsiębiorstwo to należy do czołówki najbardziej innowacyjnych polskich firm i jak mówi - stawia na innowacyjność, która jest głównym motorem rozwoju firmy. Z tego właśnie powodu firma FAKRO nawiązała w ostatnim czasie współpracę z Ogólnopolskim Klastrem Innowacyjnych Przedsiębiorstw - w rozmowach uczestniczył Bogdan Węgrzynek, Prezes OKIP. Współpraca z klastrem ma pomóc w dalszym, jeszcze bardziej dynamicznym innowacyjnym rozwoju firmy oraz dać wiele korzyści instytucjom, ośrodkom badawczo-rozwojowym i przedsiębiorstwom, z którymi firma nawiąże w ramach klastra współpracę.

 / Fot. materiały prasowe FAKROPatronat nad VI Mistrzostwami Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim objęły organizacje branżowe: Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, Polski Związek Firm Deweloperskich, Związek Polskie Okna i Drzwi oraz Polska Fundacja Producentów i Dystrybutorów Materiałów Budowlanych.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.