Facebook Google+ Twitter

Żeglarskie regaty Velux 5 Oceans zbliżają się do końca

Przez ostatnie 8 miesięcy możemy śledzić zmagania piątki żeglarzy z pięcioma oceanami. To jedne z trudniejszych wyzwań, do tej pory samotnie ziemie opłynęło tylko 180 żeglarzy. A co dopiero ścigać się na takiej trasie.

Start do piątego etapu / Fot. Ainhoa Sanchez/w-w-i.comDla przypomnienia poprzednie regaty okazały się bardzo emocjonujące. Jeden z zawodników ukończył tylko pierwszy etap. Pozostali toczą wyrównaną walkę cały czas. Okazuje się, że dużo zależy od sprzętu, jakim dysponują żeglarze. Od sprawności jachtu, niezawodności jego urządzeń i dobrej organizacji. Jednak liczy się przede wszystkim człowiek, jego wiedza, umiejętności, ale też chyba najbardziej determinacja.

Operon - pierwszy polski jacht w tych regatach / Fot. Ainhoa Sanchez/w-w-i.comBezkonkurencyjny okazał się Amerykanin Brad Van Liew - wygrał cztery dotychczasowe etapy. Nasz żeglarz, Zbigniew Gutowski w dwóch pierwszych etapach był drugi. Trzeci etap wygrał dosłownie o włos. Niestety zmaga się cały czas z poważnymi awariami, co skutkowało przymusowym postojem podczas czwartego etapu. W rezultacie po czterech etapach sklasyfikowany ex aequo razem z Kanadyjczykiem Derekiem Hatfieldem. Jeśli dostaje się tyle samo punktów, to wyżej jest umieszczany ten, którego lepszy jest ostatni rezultat.

Nowy bukszpryt, po naprawach w Fortaleza / Fot. Ainhoa Sanchez/w-w-i.comObecny etap zbliża się już do mety w La Rochelle. Prowadzi Brad, w tej chwili na drugim miejscu znajduje się Anglik Chris Stanmore-Major. Gutek jest trzeci. Podczas tego etapu zawodnicy dostają dodatkowe punkty za przepłyniecie bramki czasowej. Gutek przepłynął ją szybciej od Dereka, daje to szanse na utrzymanie drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Kil - przysporzył sporo problemów / Fot. Zbigniew Gutowski/w-w-i.comWygląda na to, że finisz będzie bardzo emocjonujący. Na bieżąco można śledzić regaty na stronie http://www.velux5oceans.com/pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.