Facebook Google+ Twitter

Żegnamy antresolę przy Dworcu Głównym w Gdańsku

Przed Dworcem Głównym w Gdańsku odbyło się symboliczne wyburzanie antresoli, która na początku lat 90. zdominowała wygląd hali dworcowej.

Symboliczna antresola / Fot. Ireneusz GębskiWyburzanie antresoli / Fot. Ireneusz GębskiW latach 90. ubiegłego wieku postanowiono „unowocześnić” halę dworca kolejowego w Gdańsku budując w niej antresolę z pawilonami handlowymi. Był to okres - jak zapewne niektórzy pamiętają - żywiołowego rozkwitu drobnego handlu, że wspomnę tylko łóżka polowe, szczęki i wszelkiej maści budki i stragany. Z biegiem czasu na rynek weszły hipermarkety i powoli zaczęły wypierać małych przedsiębiorców. Obroty spadły również na dworcowej antresoli. Właściciele wielu sklepików zlikwidowali działalność bądź też przenieśli ją w inne miejsca. W tej sytuacji zdecydowano o wyburzeniu antresoli i przywróceniu dworcowi dawnego wyglądu.

Schody na prawdziwa antresolę / Fot. Ireneusz Gębski15 grudnia, w samo południe, przed dworcem PKP w Gdańsku, odbyło się symboliczne wyburzanie antresoli. Wszyscy chętni otrzymali młotki, kaski, gogle i kamizelki, po czym zaczęli systematycznie niszczyć ustawioną z pustaków atrapę antresoli. Faktyczne wyburzanie rozpocznie się na początku przyszłego roku i będzie kosztować kolej około czterystu tysięcy złotych.

Uczestnicy wydarzenia oraz dość licznie zgromadzeni przedstawiciele mediów otrzymali od organizatorów pamiątkowe znaczki. Ot, taka sobie rozrywka dla podróżnych oraz przypadkowych gapiów w śnieżny grudniowy dzień…Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.