Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9929 miejsce

Zegrzyński sukces zawodów Wake GP 2014 by MasterCraft

Wake Grand Prix 2014 by MasterCraft za motorówką to już kolejna w tym roku odsłona zawodów wakeboardowych, które tym razem miały miejsce nad Zalewem Zegrzyńskim w dniach 1-3 sierpnia 2014.

Wake Grand Prix 2014 by MasterCraft za motorówką, zwycięzcy w kategorii Open Men / Fot. www.MaciejKruger.comGorąca atmosfera, ekstremalna jazda, szybkie łodzie MasterCraft i trzydniowa, sportowa feta: tego doświadczyć mogli wszyscy ci, którzy zjawili się nad Zegrzem w podwarszawskiej Jachrance w miniony weekend.

W zawodach wzięło udział 31 zawodników w tym zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec oraz Łotwy. Po zaciętej, dwudniowej rywalizacji kobiet zwyciężyła Emilia Łopińska, która pokonała Dominikę Vojtikovą z Czech oraz Maiję Kucinską z Łotwy.
Wśród mężczyzn swój triumf święcił Miroslav Hribik ze Słowacji. Drugie miejsce zajął zawodnik z Łotwy Robert Linavskis, a trzecie miejsce Polak – Grzegorz Nycz.

Słowacki zawodnik nie krył radości jaką przyniósł mu występ w tych zawodach: -Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj wygrałem. Jest to moje drugie zwycięstwo za łodzią MasterCraft. Muszę przyznać, że bardzo lubię pływać za tymi łodziami, choć pływałem dopiero trzeci raz za MasterCraftem, ale bardzo mi się to podoba. Mimo trudnych, wietrznych warunków, zrealizowałem swoje założenia, które sobie postawiłem przed zawodami i wszystko się udało i jestem bardzo szczęśliwy, powiedział Hribik.

Wakebaording to bardzo szybko rozwijająca się w Polsce dyscyplina sportu, która zyskuje coraz więcej nowych zwolenników. -Widzimy wciąż rosnące zainteresowanie tą dyscypliną stąd event na tak dużą skalę. Wake tak naprawdę może być sportem dla każdego, kto lubi nowe wyzwania, wodę, ruch i pozytywną energię, podkreślił Mariusz Gajewski, organizator.

Podobnego zdania był olimpijczyk, snowbaordzista Mateusz Ligocki, który wraz z młodszym bratem Michałem przyjechał aż z Cieszyna, by z bliska móc bacznie obserwować wyczyny zawodników: - Jestem pod wrażeniem tych zawodów: atmosfera jest cudowna, a ja jestem także fanem wake'a. Moja ulubiona dyscyplina to oczywiście snowboard, ale wakeboard również sprawia mi dużo frajdy, powiedział.

Kolejna i ostatnia już trzecia impreza w tym roku Wake GP MasterCraft za motorówką odbędzie się 15-17 sierpnia w Ełku przy Promenadzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.