Facebook Google+ Twitter

Zeitgeist 2010: czego szukał świat? Zobacz raport Google

Google opublikowało Zeitgeist 2010, raport pokazujący czego ludzie szukają w sieci. Oprócz analizy trendów ogólnoświatowych, dokonano też podziału na poszczególne kraje. Możemy sprawdzić, czego np. Polacy szukali w internecie w roku 2010.

Po raz pierwszy w historii raportu nakręcono film, w którym pokazano najważniejsze, internetowe trendy 2010 roku. / Fot. GoogleWykres w formie interaktywnej, który pokazuje dane dla najpopularniejszych zapytań i wydarzeń z całego świata, pozwala dokładnie prześledzić, czego szukali w sieci internauci. Link

W odchodzącym roku do najważniejszych wydarzeni należały:
- mundial w RPA
- igrzyska olimpijskie w Kanadzie
- trzęsienie ziemi na Haiti
- wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej
- chmura pyłu znad Islandii.

 / Fot. google and meW filmie podsumowującym rok są ukazani : J. D. Salinger, Lech Kaczyński, Alexander McQueen, Lynn Redgrave, Dennis Hopper, Leslie Nielsen i Gary Coleman. Jako "nowych herosów" Google uznaje : Diego Milito, Graeme McDowella, John Isnera i Nicolasa Mahuta, Sidney'a Crosby'ego, Kim Yu-Na i drużynę San Francisco Giants.

Świat


Do podsumowania zalicza się aż 12 list, na świecie do najpopularniejszych fraz należą: chatroulette i ipad , warto zauważyć że iPad zajął pierwsze miejsce jeśli chodzi o pod kategorię elektronika. Oprócz tego widać, że wiele zapytań dotyczyło pomocy humanitarnej oraz trzęsienia ziemi na Haiti.

Polska


Najczęściej do wyszukiwarki było wpisywane hasło "nasza klasa" . Hasła które zyskały na popularności w bieżącym roku to również farmerama i komixxy. Osobą która zyskała najwięcej wyszukań był Justin Bieber. Jako ciekawostkę można uznać to, że na liście - "Najszybciej zyskujące" w kategorii "Jedzenie" okazały się "grzyby marynowane".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny debiut, oby tak dalej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.