Facebook Google+ Twitter

Zeitgeist. Google ujawnił, czego szukamy w internecie w 2011 roku

Google "Zeitgeist" opublikował coroczne zestawienie słów najczęściej wyszukiwanych przez internautów w wyszukiwarce Google. Przedstawiamy ranking z podziałem na kategorie. Zobaczcie, czego Polacy szukali najczęściej w internecie.

 / Fot. GoogleHasłami najszybciej zyskującymi w internecie były kolejno: kwejk, minecraft oraz, na trzecim miejscu, facebook. Kwejk to nazwa popularnej wśród internautów strony, mającej charakter rozrywkowy. Prezentowane są tam humorystyczne obrazki i zdjęcia z internetu. Minecraft jest serwisem, w którym internauci mogą budować w wirtualnym świecie różnego rodzaju budowle, przypominające te z klocków Lego. Nie dziwi trzecie miejsce popularnego portalu społecznościowego - Facebook. Na dalszych miejscach stron najszybciej zyskujących, znalazły się takie hasła jak np. spis powszechny, X Factor czy serwis ogłoszeniowy tablica.pl.

W kategorii "ludzie", najczęściej poszukiwano informacji o Adele, Amy Winehouse oraz o Mai Sablewskiej. Adele jest angielską wokalistką oraz autorką tekstów. Z kolei śmierć Amy Winehouse spowodowała, że Polacy często szukali informacji o tej piosenkarce. Maja Sablewska to jurorka programu X Factor i była menedżerka m.in. Edyty Górniak i Dody. Na dalszych miejscach znalazły się takie osoby jak Kate Middleton, Andrzej Lepper czy Jan Paweł II.

W kategorii "film", Polacy najczęściej szukali wiadomości o tytułach: "Sala samobójców", "Piekielna zemsta" i "Transformers".

Ciekawe dane pojawiły się w kategorii "Jedzenie i picie". Na pierwszym miejscu znalazło się hasło: polędwiczki wieprzowe przepisy. Polędwiczki wyprzedziły "tłusty czwartek 2011" oraz "sałatkę z ogórków".

Wśród muzyków, na czele znalazło się hasło: "Maleńczuk ostatnia nocka", a następnie "nowości muzyczne 2011" oraz "varius manx przebudzenie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dzie,kuje, za wiadomsc warto wiedziec czym narod sie, interesuje i zyje .HEJ. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy materiał. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin
  • Marcin
  • 16.12.2011 14:38

Tablica.pl to serwis ogloszeniowy, nie aukcyjny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.