Facebook Google+ Twitter

Żel przeciwko HIV nieskuteczny

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-14 13:58

Wyniki badań dotyczących skuteczności kremu przeciwko wirusowi HIV, sponsorowanego przez brytyjski rząd, okazały się niezadowalające dla naukowców.

Fot. ilustracyjna stock.XCHNG / Fot. http://www.istockphoto.com/file_closeup/?id=2060791&refnum=362802&source=sxchu04&source=sxchu04Badania nad żelem PRO 2000 trwały przez cztery lata i były przeprowadzane w czterech krajach Afryki na ponad 9 tys. kobiet. Jednak ich wyniki nie są satysfakcjonujące.

Krem lub żel byłby wielką szansą dla kobiet, głównie z Afryki i Azji, na ochronę przed zarażeniem się HIV. Badania w Afryce ukazały, że kobiety jak i mężczyźni optymistycznie zareagowali na taki sposób ochrony przez wirusem. Wstępne badania, przeprowadzone w marcu w USA na mniejszej grupie kobiet, były bardziej optymistyczne. Naukowcy zanotowali 30-procentowy spadek zarażeń.

- Muszę przyznać, że po tych wynikach byliśmy bardzo podekscytowani. Nieudane badania w Afryce są dla nas trochę przygnębiające, ale informujemy, że dalej będziemy nad tym pracować - mówi prowadząca badania dr Sheena McCormack.

Jednak naukowcy podają dobre strony tego testu. Dzięki niemu Afrykanki, na których przeprowadzono badania stały się bardziej uświadomione oraz zostały poddane opiece zdrowotnej, do której nie miały wcześniej dostępu. Wiele afrykańskich państw nie stać na leczenie tego wirusa, a położenie nacisku na wczesną diagnostykę utrzymałoby przy życiu wiele osób.

Naukowcy zapowiadają, że będą szukać innych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się HIV. Tylko w zeszłym roku 2,7 mln osób zaraziło się tym wirusem.

Źródło: Guardian

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.