Facebook Google+ Twitter

Żelazną Damę zobaczymy na wielkim ekranie. Meryl Streep zagra Margaret Thatcher

W Londynie ruszyły dziś zdjęcia do "The Iron Lady" - filmu o legendarnej premier Margaret Thatcher. - To historia kobiety, która przebiła się przez bariery swojej płci, stając się etalonem rozsądnej angielskiej polityki w zdominowanym przez mężczyzn świecie dyplomacji - oceniają przyszły film krytycy.

Margaret Thatcher / Fot. White House Photo Office, domena publiczna,http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Thatcher_reviews_troops.jpg&filetimestamp=20071207051723Film o życiu Iron Lady planowano już kilka lat temu. Wiele kontrowersji budziła osoba aktorki, która miałaby zagrać byłą premier. Twórcy oddali głos widzom. W plebiscycie porannego wydania BBC najwięcej głosów otrzymała Meryl Streep. To właśnie ta amerykańska aktorka zagra konserwatywną angielską premier.

- Cieszymy się, że Streep zagra Margaret Thatcher. Jest Amerykanką i potrafi spojrzeć na scenariusz inaczej, niż Brytyjczycy. Dzięki niej film będzie powszechnie zrozumiany. Poza tym zdumiewające jest fizyczne podobieństwo aktorki do premier. Meryl Streep wprost trudno odróżnić od Żelaznej Damy, którą zagra - twierdzi Phyllida Loyd, reżyserka.

Z kolei dzieci byłej premier, Tom i Carol Thatcherowie, krytykują zbyt lewicowy charakter scenariusza, który pokazuje konserwatywną prawicową polityk w złym świetle. - Naszą matkę potraktowano tam skandalicznie: pojawia się jako stara, schorowana i dotknięta demencją kobieta. To wielka przesada - cytuje Thatcherów "Daily Telegraph".

Film ma ukazać jedyną brytyjską premier u schyłku życia. Krytycy doceniają nowatorstwo twórców: "The Iron Lady" nie podważa legendy, lecz Żelazną Damę ukazuje jako
czułą kobietę, która jednak zdolna była przebić się przez bariery własnej płci, stając się etalonem rozsądnej angielskiej polityki w zdominowanym przez mężczyzn świecie dyplomacji."

Krytycy twierdzą, że ten film będzie wielkim sukcesem angielskiej kinematografii. "The Iron Lady" pojawi się w kinach w przyszłym roku.

Czytaj także: Meryl Streep jako krwiożercza szefowa magazynu
Kolejna dobra rola Meryl Streep
Mamma Mia! Jak śpiewa Meryl Streep

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.