Facebook Google+ Twitter

Zelenka rozprawia się z czeskimi kompleksami. Od piątku w kinach film "Zagubieni"

14 października trafi na ekrany najnowszy film Petra Zelenki pt. "Zagubieni". To pełna absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość satyra na czeski kompleks „nieuczestniczenia we własnej historii”.

 / Fot. materiały prasowePetr Zelenka jest jednym z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów. Powraca po 6 latach przerwy z komedią „Zagubieni”. Filmowiec ma na koncie takie obrazy jak „Rok diabła”, „Guzikowcy”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” i „Bracia Karamazow”

Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

W swojej szalonej komedii Zelenka pokazuje, że historię pisze się nieustannie od nowa. Wszystko to z inteligentną ironią, w duchu padających w filmie słów Hrabala: Czesi to śmiejące się bestie.​​​​

"Zagubieni"
Reżyser: Petr Zelenka
Występują: Alena Doláková, Marcial Di Fonzo Bo, Jana Plodková, Stanislas Pierret
Czechy 2015, 110 min., komediodramat


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.