Facebook Google+ Twitter

Żeński hormon może pomóc w leczeniu urazów mózgu?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-20 11:45

Amerykańscy naukowcy chcą udowodnić, że żeński hormon stosowany w pigułkach antykoncepcyjnych może pomóc w leczeniu urazów mózgu.

O próbach klinicznych z wykorzystaniem progesteronu dyskutowano podczas spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Wspierania Nauki (AAAS) w Kalifornii.

Trzecia i ostatnia faza prób klinicznych ma rozpocząć się w marcu. Eksperci chcą zbadać wpływ progesteronu na mózgi ponad tysiąca pacjentów w 17 szpitalach w USA. Szef projektu, profesor David Wright z Uniwersytetu w Atlancie jest pełen nadziei. Mówi, że progesteron jest wyjątkowo cenny - niweluje skutki obrzęku mózgu i pomaga w regeneracji uszkodzonych komórek nerwowych.

Pierwsze testy dały już bardzo obiecujące rezultaty. Jeśli najnowsze próby zakończą się powodzeniem, progesteron stanie się pierwszym od trzydziestu lat nowym lekiem, który zostanie zaakceptowany jako substancja skuteczna w leczeniu urazów mózgu. Eksperci podkreślają jednocześnie, że zdrowotne właściwości ma tylko naturalna, a nie syntetyczna postać hormonu.

Do leczenia pacjentów wykorzystany będzie progesteron pozyskiwany ze słodkich ziemniaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.