Facebook Google+ Twitter

Żenujące "Fakty" TVN-u

Od dawna denerwuje mnie to, jak "Fakty" TVN-u usilnie starają się przyciągnąć widza błahymi informacjami ze świata polityki, bądź z życia lokalnych społeczności. Autorzy dzisiejszego materiału o uzębieniu kandydatów na prezydenta przeszli jednak samych siebie.

"Fakty" to główne wydanie wiadomości stacji TVN. Zdecydowanie mniej upolitycznione niż konkurujące z nimi "Wiadomości" TVP1, ale za to wpadające w inną pułapkę. Nazwę ją pułapką obsesyjnego poszukiwania sensacji i ciekawostek, z naciskiem na to drugie. Materiały te może i nadają się do emisji w puszczanych co chwilę serwisach informacyjnych TVN 24. A lokalne ciekawostki powinny znaleźć swoje miejsce w programie "Prosto z Polski". Ale wypełnianie nimi, często w 1/3, głównego, wieczornego programu informacyjnego, w którym powinny znaleźć się naprawdę najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, uważam za niepoważne.

Dziś "Fakty" również uraczyły nas kilkoma ważnymi informacjami. Brytyjski rugbysta wykazał się trzy miesiące temu heroiczną odwagą i obezwładnił zamaskowanego bandytę, który właśnie okradł punkt bukmacherski w Leeds (podobnych zdarzeń tego dnia było pewnie ileś tysięcy na całym świecie). Na zakończenie wiadomości słyszymy natomiast o rankingu medialnego uśmiechu kandydatów na prezydenta, przygotowanym przez stomatolog Danutę Borczyk. I tak widzimy, że najlepiej notowany jest Bogusław Ziętek, który jednak uśmiecha się rzadko.

Często za to śmiejącego się widzimy ostatnio Bronisława Komorowskiego, który w rankingu znajduje się w pierwszej trójce. Dalej mamy "rechot" Andrzeja Leppera i "szpary między zębami" Grzegorza Napieralskiego oraz jego opowieść o tym, jak to w dzieciństwie poślizgnął się w wannie i przednie zęby ukruszył. Jarosław Kaczyński w raporcie nie pojawia się. Pani Danuta uznała zapewne, że debata nad stanem uzębienia będącego w żałobie prezesa PiS byłaby nie do końca na miejscu. Ale i Janusz Korwinn-Mikke nie został wzięty pod uwagę, a przecież też czasami, jak przyznaje Tomasz Sianecki, śmieje się "pełną gębą".

Z niecierpliwością czekam na kolejne rankingi. Może zbadamy teraz, który z kandydatów ładniej łysieje, który ma bardziej zadbane dłonie, albo który ma najbardziej męski głos. Inne rzeczy zaczekają. W końcu kogo obchodzą smutne wydarzenia w Tajlandii, znajdującej się na skraju wojny domowej, kiedy możemy za pomocą kamery, zaglądać politykom do jamy ustnej...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

MICHAŁ SOJA
  • MICHAŁ SOJA
  • 06.06.2011 14:04

TVN to gowIenko komuchy pierdoły opowiadaja. gnoja Kaczynskiego Leppera i Korwina mikkego bo to najlepsi politycy jezeli chodzi o interesy POLAKOW a nie SZwabw Ruskich i Zydkow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bronisław Komorowski śmieję się przy każdej okazji. U nas na wsi mówią, że niektórzy śmieją się jak głupi do sera.
Programy informacyjne są od tego aby informować a nie zabawiać odbiorców lub gnębić ich propagandowymi popisami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są jeszcze części ciała które u kandydatów powinny być uwzględniane i mogą być dowcipnie omówione. Po pierwsze długość stopy. Stopa życiowa. Na jakiej kandydat żyje. Po stopie można przejść do pleców. Tu dojdziemy do drzewa genealogicznego. Jest co porównywać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za wszystkie komentarze. Pozwalają na jeszcze głębszą refleksję nad mediami w ogóle. Podtrzymuję jednak swoje coraz większe oburzenie na "Fakty", choć przez lata oglądałam je chętniej niż inne serwisy. Bierze się to z moich, nie podzielanych jak widzę przez dużo osób, oczekiwań względem serwisów informacyjnych. A oczekuję od nich właśnie solidnej informacji. Na ciekawostki znajdzie się miejsce w wielu, niektórych skądinąd bardzo dobrych, programach rozrywkowych. Nie mogę się zgodzić z Panem Tomaszem, że po ciężkiej pracy odbiorca niekoniecznie musi wysłuchiwać pompatycznych wystąpień telewizyjnych. Nie musi. Ma do wyboru szereg innych programów i kanałów. Jeśli chce być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata- włącza wiadomości, jeśli potrzebuje rozrywki, wybiera program na innym kanale. Przecież jest ich mnóstwo.

"Michałki"- ok. Jeden luźniejszy materiał w serwisie. Ale nie kilka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można rzec za pewnym posłem "głupi lud wszystko kupi", ale jednak od tej stacji wymaga się trochę więcej i stąd pewnie zniecierpliwienie, że są tu różne - nazwijmy to - ciekawostki. Nie jest łatwo z tysięcy różnych informacji stworzyć 20 minutowy, dobry program informacyjny. To naprawdę sztuka. Raz udaje się lepiej, a raz gorzej, ale chyba akurat z tym programem nie jest tak źle - znamy przecież dużo gorsze. Poza tym każdy ma jakiś wybór... a co do tej "niestrawności" to też bywa prawdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To w końcu specyfika TVN, więc nie ma się co dziwić. To inny od reszty serwis, a swego rodzaju "michałki" są wpisane w politykę tej stacji. Szczerze mówiąc wolę to niż sensacja jakiej poszukuje TVP i jej wiadomości. Skala szukania newsa jest jednak porównawczo inna. Poza tym sami politycy traktują tą kampanię jako swego rodzaju pokaz i przekaz, niekoniecznie racjonalny i nie zawsze prawdziwy. A tu proszę - czarno na białym. Kto jakie ma zęby, każdy widzi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żenujące jest to że niektóre stacje z kolei nie zauważają ze ich odbiorca po czasami 10 godzinach pracy na kasie w żabce czy też innej parafii nie koniecznie musi wysłuchiwać samych pompatycznych wystąpień telewizyjnych. Dlatego właśnie TVN ciągle zdobywa nowych odbiorców bo zauważa ich potrzeby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zęby to temat jak każdy inny na koniec programu , lecz rozbawiło mnie sformułowanie autorki i niskim upoltycznieniu Faktów w stosunku do Wiadomości. Tusk Vision Network tak mówi się o tej stacji i jej głownej tubie Faktach i to prawda! osobiści nie widzę nic w tym złego to stacja prywatan i ma prawo odzwierciedlać poglądy właścicieli. Zresztą jak sądze niezwykle teraz wdzięcznych za wybudowanie Stadionu Legii za pieniądze Miasta czytaj p. Gronkiewicz- Waltz P.O

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście ma Pan po części rację, aczkolwiek jak już nasi przedstawiciele mają zbyt duże osobiste wydatki, nazbyt syto się karmią czy poją, tudzież czyt za dużo idzie na tzw. 'inne', czy omawiane już wiele razy małpeczki, media i kraj aż huczy. Nie chce mi się wierzyć, że tego Pan nie słyszy lub choć raz nie wspomniał o tzw 'walce o stołki, a nie o krystaliczny patriotyzm' czy nie użył oklepanego już 'i to wszystko za nasze pieniądze'.
p. Tadeuszu, uwielbiam Pana krótkie acz konkretne posty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Marto, wydaje mi się, że zastanawianie się nad zasobnością portfela kandydatów na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej jest co najmniej niestosowne, a nawet żenujące.
Chyba żaden z nich nie jest "golcem" traktującym prezydenturę jedynie jako "ciepłą i lepiej płatną posadkę".Od takich prezydentów ochroń nas, Panie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.