Facebook Google+ Twitter

Żernica. Nie wycinajcie przydrożnych drzew!

„Drastyczne cięcia "pielęgnacyjne" i wycinka drzew przydrożnych w chwili obecnej noszą znamiona wielkiej, powszechnej klęski ekologicznej, która ogarnęła terytorium całej Polski." To fragment listu otwartego pod którym i ja się podpisałem.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Drzewa przydrożne w Żernicy... Fot. Andrzej Pieczyrak
Drzewa przydrożne w Żernicy... Fot. Andrzej Pieczyrak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Vix
  • Vix
  • 12.12.2011 17:45

Te drzewa celowo doprowadzono do zasychania. W latach 1999-2001 były w stosunku do nich przeprowadzane bardzo intensywne cięcia, połączone z dewastacją wielogatunkowego podszycia. Po 2-3 latach niektóre zaczęły zasychać. Działania prowadzone w stosunku do zadrzewień na terenie miasta i gminy Gliwice są niezgodne z prawem i wytycznymi polityki ekologicznej państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Krawa
  • Marta Krawa
  • 26.05.2011 09:50

to wielka strata, że nie udało się uratować tych drzew. piękne były. nie wierzę że wszystkie były "chore" - to niestety problem, że drogowcy nie potrafią ocenić stanu drzewa i jak maja posusz w koronie kilku drzew, to wycinają cała aleję (bo tak jest im wygodniej i taniej). jest ciekawa strona o alejach przydrożnych - www.aleje.org.pl, gdzie te tematy a poruszane i wiele drzew udało się poprzez właściwą diagnostykę i rzeczową argumentację uratować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no i drzewka zostały wycięte ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapomnialem dodac, te drzewa juz dlugo nie postoja :) w trosce o bezpieczenstwo uzytkownikow drogi
pozdro

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do autora, dlaczego Pan takie pierdoły pisze?? ja znam dobrze te drogę i rosnące tam drzewa przy samym asfalcie oraz ich stan zdrowotny. Jesli Pan robił zdjęcia to proszę o opisanie dokładnie w jakim stanie zdrowotnym one są i dlaczego ich nie wycinac, może lepiej aż same się zwalą na jakiś samochód i zabiją ludzi?? z tego Pan będzie bardziej zadowolony??
Czy wie Pan że z jakieś dwa lata temu w zime powaliło sie tam drzewo i w związku z tym doszło wo wypadku?? na szczęscie nie było ofiar.
Drzewa te co sa zaznaczone w terenie są uwzglednione z tego względu ze zagrazaja bezpieczenstwu uzytkownikow drogi i sa chore ale pan jako "zielony" ma to gdzieś bo lepiej protestować i zbijać na tym kase czyż nie??
pozdrawiam i polecam zastanowic sie nad tym co sie pisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drzewa jeszcze stoją :-) Ja prowadzę zaś przeuroczą korespondencję z MZUK i wydziałem środowiska UM... Ręce opadają... ale drzewa jeszcze stoją. Chyba zatem warto...

Komentarz został ukrytyrozwiń

minął już ponad miesiąc od napisania tego artykułu. drzewa jeszcze stoją? udało się coś zmienić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu, jesiony, dęby, lipy czy buki to chyba nie są te "szkardne" drzewa, które pragniesz wyeliminować z krajobrazu naszych miast? Opowieści o tym jakim wielkim zagrożeniem dla nas są drzewa już słyszałem wielokrotnie... . Czy nie warto,dla odmiany,napisać jakim zagrożeniem są dlanas auta... czy spadające dachówki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem jak najbardziej za wycinaniem starych drzew przy ulicy i zastępowaniu ich nowymi, młodymi drzewami. Niekoniecznie tego samego gatunku, gdyż do zadrzewień przydrożnych nie używa się juz wierzb, topól- drzewa te są bardzo kruche i zagrażają ludziom.
Pisałem pracę inżynierską z tego tematu.
Wiem tez jak niebezpieczne są stare konary drzew podczas burzy. Osobiście maiłem wypadek kiedy jadąc droga ze starymi drzewami odłamał sie konar i wbił w przednią szybę w miejscu pasażera. Na szczęście jechałem sam i nic mi się prawie nie stało.
Dlatego jestem ZA usuwaniem tych starych szkaradnych drzew.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i ja rownież

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.