Facebook Google+ Twitter

Zero - dwadzieścia cztery historie, jeden film

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-23 13:42

W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesman chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera.

Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesman potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym „tak” uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta.

To początek wielowątkowej historii, w której przetną się drogi wielu osób, a każda ich decyzja będzie miała konsekwencje nie tylko dla nich. „Zero” to opowieść o miłości i nienawiści, o zdradzających i zdradzanych, o przemocy i seksie oraz o zaskakujących tajemnicach, które poznamy w trakcie tej przedziwnej doby. Wprawiona w ruch machina nieodwracalnie zmieni życie bohaterów. Czy rzeczywiście nieodwracalnie?

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU:


Bohaterowie

To ponad dwadzieścia rozmaitych, bezimiennych osób (w filmie nie pada ani razu imię czy nazwisko) - mieszkańców pewnego miasta: prezes dużej firmy, odpychający detektywi, elegancka pani doktor, taksówkarz, gwiazdka porno, pracownik korporacji, gazeciarz ze skrzyżowania, zadbana młoda kobieta, biedny domokrążca
i inni.

Miejsce

Rzecz dzieje się w wielkim, bliżej nieokreślonym mieśce. Eleganckie biura na najwyższych piętrach czy luksusowe mieszkania pojawiają się obok zapyziałych kamienic czy obskurnych zaułków. Aby wzmocnić efekt „odmiejscowienia“ akcji zdjęcia były realizowane w dwóch miastach, a dodatkowo na etapie postprodukcji zostały dokonane ingerencje w miejski pejzaż (warto również zwrócić uwagę na tablice rejestracyjne samochodów, które w przewrotny sposób podkreślają bezimienność bohaterów i miasta).

Narracja

Wielość wątków sprawia, że historie poszczególnych postaci poznajemy fragmentarycznie w myśl bezwzględnej zasady narracyjnej - podążamy zawsze za bohaterem wypowiadającym ostatnie zdanie bądź słowo w dialogu. Czasem wracamy do poznanych postaci czy wątków, a czasem nie. Widz na podstawie kolejnych, często zaskakujących, elementów tej układanki ma szansę odtworzyć bieg wydarzeń.

Produkcja

Kompletowanie obsady zajęło ponad pół roku. W sumie w filmie wystąpiło 44 aktorów, dwójka dzieci, ponad 200 statystów, jeden pies i jedna wiewiórka. Film był realizowany w ponad 50 lokalizacjach. Okres zdjęciowy trwał 34 dni.

Zero - w kinach od 23 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.