Facebook Google+ Twitter

Zerwanie rozmów, czyli protestu w służbie zdrowia ciąg dalszy

Nie udało się dziś porozumieć lekarzom i pielęgniarką z ministrem zdrowia Zbigniewem Religą. – Dla nas jest to zerwanie rozmów – mówili przedstawiciele lekarzy z OZZL. Lekarze nadal grożą zwolnieniami, a kolejne rozmowy dopiero na jesieni.

– To wszystko zajęło nas niepotrzebnymi negocjacjami – stwierdza Krzysztof Bukiel, szef OZZL i dodaje – Jedynym ustaleniem jest to, że nie zabiorą nam podwyżek z 2006 roku. Następne rozmowy odbędą się dopiero w październiku. – Jedynym wyjściem dla lekarzy w tej sytuacji jest zwolnienie się z pracy – przyznaje Bukiel.

– Niedługo nie będzie miał kto leczyć chorych. Liczba lekarzy od 1999 roku spadła o ponad 20 procent – ostrzega Maciej Niwiński, członek zespołu negocjacyjnego OZZL. Po chwili dodaje – Jeżeli nie będę miał innego wyjścia to wyjadę.

Zobacz relację wideo:
– Liczba strajkujących szpitali w ostatnich dniach się zmniejszyła. Liczę na to Lekarze uznają, że wzrost płac jest możliwy dopiero od przyszłego roku – mówił po rozmowach Zbigniew Religa.

Zbigniew Religa o rozmowach:
Pielęgniarki zarzucają rządowi to, że chce przeznaczyć środki finansowe tylko na szpitale powiatowe i gminne. Co ich zdaniem oznacza brak podwyżek w większości szpitali:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.