Facebook Google+ Twitter

Zespół ABBA został uhonorowany muzeum swojej twórczości

Szwedzki zespół ABBA to legenda światowej muzyki rozrywkowej. Działalność tej fenomenalnej grupy doczekała się ukoronowania w postaci muzeum z siedzibą w Sztokholmie. Inicjatorem i założycielem jest jeden z członków, Björn Ulvaeus.

ABBA Muzeum - otwarcie 7 maj 2013r. Travel trade blog/CC3.0 / Fot. Travel trade blog ABBA: The Museum ma swoją siedzibę w malowniczym miejscu szwedzkiej stolicy. Sztokholmska wyspa Djurgarden jest dawnym rewirem łowieckim ulubionym przez monarchów. W języku polskim nazwa oznacza "zwierzyniec", co współcześnie zaznacza się umiejscowionym tam popularnym ZOO wraz z wieloma innymi atrakcjami.

Najsłynniejszy z towarów eksportowych jaki Szwecja oferowała światu znalazł swoją prezentację również jako zbiór eksponatów muzealnych. Powierzchnia użytkowa jaką zajmuje ABBA w najróżniejszych postaciach i odsłonach to część obiektu Swedish Music Hall of Fame. Dzisiejsze otwarcie muzeum to efekt wielu starań i zabiegów. Pierwotny termin inauguracji był wyznaczany na 2009 rok ale inicjatorzy przedsięwzięcia napotykali na wiele przeszkód. Na drodze muzeum stawały problemy finansowe jak i kłopot z pozyskaniem miejsca.

ABBA w swoim muzeum oferuje zwiedzającym możliwość gruntownego zapoznania się ze wszystkim co dotyczy zespołu. Fani będą mogli przymierzać stroje w których występowali członkowie zespołu. Istnieje też możliwość wstąpienia w skład grupy i wspólnego muzykowania, a to dzięki zaawansowanej technologii oddającej ku uciesze chętnych holograficzny show. Wiejska chata na wyspie Viggso w której ABBA stworzyła większość swoich przebojów. abbafanatic.blogspot.com/CC3.0 / Fot. abbafanatic.blogspot.comEkspozycja zawiera w swoich zbiorach nawet wiejską chatę z wyspy Viggso, gdzie ABBA stworzyła większość swoich przebojów.

Björn Ulvaeus abbaofficial blog/CC3.0 / Fot. abbaofficial blog Björn Ulvaeus cytowany przez Telegraph opowiada o swoim pomyśle: "Czterej ludzie, którzy spotkali się przypadkowo, zakochali się w sobie i założyli grupę. To jest wspaniała historia, którą można opowiedzieć w muzeum" - Kluczem do tej opowieści stał się audio przewodnik stworzony przez Catherine Johnson, która napisała scenariusz do filmu "Mamma Mia!" - "Catherine i ja wyszliśmy z pomysłem w którym czwórka członków ABB-y będzie opowiadać swoją historię w audio przewodniku, a ona (ona - Catherine - przyp. aut.) przeprowadza wywiad z każdym z nas z osobna". Muzyk przestrzega aby przed wyjściem do muzeum nie nastawiać się na wizytę w miejscu kojarzonym zazwyczaj z nastrojem dostojeństwa i pełnej powagi. Zwiedzający napotka kombinację zaawansowanej technologii i zdrowego poczucia humoru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.