Facebook Google+ Twitter

Zespół Behemoth nie zagra w Poznaniu. Na koncert nie zgodziły się władze Uniwersytetu Medycznego

Władze Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, do którego należy klub studencki Eskulap ostatecznie nie wyraziły zgody na koncert zespołu Behemoth, który miał się odbyć w poniedziałek, 6 października.

 / Fot. Andreas Lindmark/(CC BY-SA 2.0)/flickrW oświadczeniu podpisanym przez rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. Marka Wysockiego i kanclerza uczelni, mgr. Bogdana Poniedziałka czytamy: Mając na uwadze odbiór społeczny organizacji w Akademickim Centrum Kultury Eskulap koncertu grupy Behemot (pisownia oryginalna – przyp. KK), planowanego na 6 października br., w tym liczne protesty mieszkańców oraz grup wyznaniowych, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników kampusu uniwersyteckiego nie wyrażamy zgody na organizację koncertu zespołu Behemot. To już drugie odwołanie tego koncertu przez władze poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwotnie miał się on odbyć 2 października, ale wówczas władze PUM - u poprosiły organizatora, PW Events, o przełożenie koncertu z powodu zbieżności terminu koncertu z inauguracją roku akademickiego. Ustalono, iż Behemoth zagra w Eskulapie 6 października.

Ostatecznie okazało się, że i ten koncert, promujący płytę "The Satanist", na który sprzedano ponad 700 biletów, się nie odbędzie. Na swoim facebookowym profilu formacja Adama Nergala Darskiego zamieścił oświadczenie, w którym czytamy m.in. Nie mamy wątpliwości, to decyzja polityczna. Zresztą dotarły do nas nieoficjalne informacje o tym, że zapadła na szczeblach wyższych niż fotel rektora. To nie pierwszy raz kiedy w Poznaniu knebluje się usta artystom. Głośna sprawa zbojkotowania sztuki "Golgota Piknik" na festiwalu Malta to tylko jeden z tych przykładów. Dzisiaj my stajemy się ofiarami cenzury. Bo tak trzeba to nazwać. Poznań, zamiast centrum wolnej kultury, zaczyna przypominać bardziej Jekaterinburg na Uralu (jedno z wielu miejsc w Rosji, gdzie do tej pory – ze względu na protesty religijnych fanatyków – odwołano koncert Behemoth). Artykuł 73 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej , który mówi :"Każdemu zapewnia się wolność twórczości artystycznej , badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników, wolność nauczania , a także korzystania z dóbr kultury". Naszym zdaniem odwołanie koncertu ze względu na presję wywieraną przez garstkę fanatycznych frustratów to nic innego, jak podtarcie sobie tym artykułem, jak i całą konstytucją, dupy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dzwoni baba na policję. Przyjeżdżajcie jak najszybciej, zobaczycie, jakie bezeceństwa wyprawiają ci z naprzeciwka. Ooo... tamto okno. Nie widzę. Niech pan wejdzie na stół. Nie widzę. Podłożę taboret. Nie widzę. Niech się pan przechyli bardziej w prawo. Teraz pan widzi? Sodoma i Gomora.
Obrońcy moralności, wartości chrześcijańskich i czegoś tam jeszcze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A bywa i tak :

Bilety w cenie: 50 zł - I miejsca, 40 zł - II miejsca. Kontakt z organizatorem - zamówienia zbiorowe:

Występ Kabaretu Marcina Dańca został odwołany!
Występ Kabaretu Marcina Dańca, który miał się odbyć 4 października 2014 r., w BSCK w Busku-Zdroju, został odwołany z powodu braku zainteresowania.

Gosia (2014-09-29 21:16:47)
za drogie bilety ,,,,,Dyrektorze na Budkę Suflera taż by nie bylo takiej publiczności jeżeli bilety by byly płatna chociażby po 30 zł

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Robert Kamiński - nie jestem menedżerem żeby zaprosić, ani wielbicielem akurat tej muzyki. Do Buska "gwiazdy" są zapraszane na okoliczność, a najczęściej dają występy zespoły, artyści i aktorzy którzy się tu leczą, wyrównując sobie w ten sposób straty poniesione na płynne koszta kuracji. :))) Zdarzają się również (jak za komuny) objazdowe chałtury zespołów tyrających objazdowo na butelczynę chleba. Może i Behemot wpadnie na szklaneczkę wody siarczkowej, która koi nadwyrężone innymi napojami wątpia.
Ps. Zakładam, że zna Pan to anatomiczno-ludowe określenie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Łysą Górę niedaleko. Wspaniałe miejsce z tradycjami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jaki problem urządzić koncert w Busku Zdrój ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poznań - miasto wielkiego biskupa, ministrantów we władzach miasta i konwentu bigotów na uczelniach, wspieranych dewotkami w licznie 12 (!!!) należy przemianować na Klerykowo; przebili ryczącego biskupa kieleckiego i słusznie im się ten zaszczyt należy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie zaszeregowano LaVeya do Jobbiku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.