Facebook Google+ Twitter

Zespół Birdy Nam Nam zagrał w Olympia Hall

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-09-11 19:31

Niecodzienne wydarzenie przyciągnęło do paryskiej Olympii tłumy fanów. 10 września zagrał zespół Birdy Nam Nam.

Zespół Birdy Nam Nam / Fot. www.birdynamnam.comW Polsce grupa, jak i gatunek muzyczny - turntablism- są mało znane. Turntable, czyli talerz gramofonu to podstawa techniki tworzenia scratchy – sztuki, którą zespół (w składzie: DJ Pone, Little Mike, Crazy-B, DJ Need) opanował do perfekcji. W trakcie koncertu nagrana muzyka powstaje na nowo przez miksowanie kawałków. Skąd nazwa Birdy Nam Nam? Powstała pod wpływem inspiracji filmem Peter’a Sellers’a „The Party”.

Charakterystyczny wizerunek ptaka stanowi obecnie logo grupy. Na koncercie w Olympii pojawiły się nowe aranżacje Abesses, Trans Bouolgne Express oraz The Anthem. Birdy Nam Nam – mistrz w grupowych DMC 2002 (Mistrzostwach Świata DJ-ów) pracuje nad nową płytą, koncertuje w Stanach Zjednoczonych i Europie, komponuje kawałki do filmów, a nawet do... paryskich teatrów!

Dla niektórych BNN to muzyczny eklektyzm. Dla innych to eklektyzm, który owocuje muzycznym Tour De Force! Ci drudzy, po koncercie w Olympii trafili do Paris Social Club, gdzie odbyło się – zgodnie z zapowiedzią na plakatach - antisocial afterparty z zespołem ZombieZombie i niekwestionowaną gwiazdą wieczoru – Birdy Nam Nam!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.