Facebook Google+ Twitter

Zespół Black Orange - wywiad specjalnie dla Wiadomości24

Śląski rockowy zespół Black Orange, opowiedział o tym jak powstał, o muzyce i koncertach. Zapraszam do zapoznania się z "Czarną pomarańczą".

Zespół Black Orange / Fot. Justyna BorowieckaSkąd pochodzi zespół i kto wchodzi w jego skład?
- Teoretycznie początek zespołu miał miejsce w Zabrzu gdzie obecnie mieszka połowa ekipy. Druga połowa to Katowice i Łaziska. W skład zespołu wchodzą: Ela Łopatyńska - wokal i skrzypce, Marcin Gorzkowski - gitara I, Maciek Ostrowski - gitara II, Wojtek Biernacki - bas, Kuba Kondzielnik - perkusja i Szymon Suchoń - wiolonczela.

Znam takie historie, że zespół który powstaje, składa sie z przyjaciół, którzy znają się od wielu lat, np. ze szkoły, z podwórka, z ogniska muzycznego, a jak jest w waszym przypadku? Czy wcześniej znaliście się ?
- W naszym wypadku było tak, że ja (Maciek Ostrowski) wraz z Elą Łopatyńską i Danielem Mielcarskim byliśmy znajomymi już jakiś czas, później założyliśmy jeden zespół, z którego zostaliśmy po rozpadzie tylko my i dałem ogłoszenie, że szukamy gitarzysty i perkusisty. Wyszło dziwnym trafem, w sumie nie wiem czemu, (może byli pierwsi), że padło na Marcina i Kubę, przyszli na pierwsze spotkanie i już tak zostało.

Większość z Was jeszcze się uczy, powiedzcie jak łączycie koncerty, próby z zespołem i naukę?
- Do niedawna jeszcze większa część z nas się uczyła, teraz niektórzy już tego nie robią, ale za to pracują, czy mają jakieś inne zajęcia i zawsze trzeba to w jakiś sposób pogodzić ze sobą, czasem są małe spięcia, ale generalnie nie mamy chyba z tym większych problemów.

Jak jesteście odbierani przez waszych znajomych ze szkoły?, czy jesteście rozpoznawalni?
- Na pewno w jakimś stopniu jesteśmy kojarzeni właśnie z zespołem. Nasi znajomi zazwyczaj dobrze odbierają naszą muzykę i podoba im się to (przynajmniej tak twierdzą).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.