Facebook Google+ Twitter

Zespół Che Sudaka wystąpi na Małej Scenie tegorocznego Przystanku Woodstock

Zespół Che Sudaka to kolejny zagraniczny wykonawca tegorocznego Przystanku Woodstock. Grupa z Barcelony wystąpi na małej scenie. W tegorocznym festiwalu wystąpią tacy artyści, jak Tarja Turunen, Apocalyptica, Inner Circle, Bring Me The Horizon i Vintage Trouble.

 / Fot. materiały prasoweZespół Che Sudaka powstał w Barcelonie w 2002 roku. Dziś znany jest na całym świecie i uchodzi za flagowego reprezentanta muzyki mestizo. Gdziekolwiek pojawi się dwóch argentyńskich braci Leo i Kachafaz wraz ze swoimi kolumbijskimi kompanami Cheko i Jotą, ich połączenie cumbii, ska i punku gwarantuje fiestę.

Ich wymowne, społecznie krytyczne teksty nie uznają żadnych barier, czy to fizycznych czy ideologicznych. Spójne i konsekwentne skupianie się w tekstach na obronie ludzi przed podziałami politycznymi wyróżnia Che Sudakę na tle innych grup. Zespół stał się symbolem pewnego charakterystycznego, kontrkulturowego spojrzenia na świat.

Ci niegdyś nielegalni imigranci z barcelońskich ulic otrzymali zaproszenia na festiwale w czterdziestu krajach i zagrali już ponad półtora tysiąca koncertów na całym świecie. Ich muzycznych korzeni należy doszukiwać się w kulturze masowej Ameryki Południowej oraz w twórczości legendarnych zespołów takich jak The Clash, Mano Negra i Los Fabulosos Cadillacs.
Przystanek Woodstock 2016 odbędzie się od 14 do 16 lipca 2016 roku.

aip/WOŚP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.