Facebook Google+ Twitter

„Zespół Downa i Medycyna”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-12-04 10:56

W dniu dzisiejszym, premierę ma nowa publikacja książkowa sygnowana przez Stowarzyszenie „Bardziej Kochani”, a jest nią poradnik „Zespół Downa i Medycyna”.

Książka w przystępny i merytoryczny sposób opisuje problemy,
z jakimi zmagają się rodziny osób z zespołem Downa – widziane oczami lekarzy, którzy nie tylko są specjalistami w swoich dziedzinach, ale często pozostają wieloletnimi, życzliwymi partnerami takich rodzin.
Nowa publikacja, stanowiąca niejako „historię życia” osoby z zespołem Downa, składa się z rozdziałów, które kolejno dotyczą początków rozwoju dziecka i problemów zdrowotnych z nim związanych, a następne odnoszą się do wieku dojrzałego tych osób. Spektrum tematyczne książki jest szerokie, obejmujące zagadnienia, takie jak m.in: wrodzone wady serca u dzieci
z zespołem Downa, wady i zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, zaburzenia funkcjonowania tarczycy, przemiana materii i zapobieganie otyłości.
- Zwłaszcza wnikliwe omówienie z punktu medycznego zagadnień związanych ze starością osób z Zespołem Downa stanowi wyróżnik tej publikacji. Jak się okazuje, polska medycyna jest na to jeszcze nieprzygotowana – twierdzi Andrzej Suchcicki, współzałożyciel Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”.
- Jeszcze innym, kontrowersyjnym i wielce ciekawym zagadnieniem są chirurgiczne korekcje twarzy u osób z zespołem Downa, omówione przez dra Michała Lewandowicza. W tej książce, każdy znajdzie temat go interesujący – dodaje.
Na całość książki składają się prace wielu uznanych autorytetów w świecie medycyny. Są to m.in.: prof. dr hab. n. med. Robert Śmigiel (Wrocław), prof. dr hab. n. med. Alina T. Midro (Białystok), prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński (Warszawa), prof. dr hab. n. med. Andrzej Kochański (Warszawa). Za redakcję naukową publikacji odpowiedzialna była dr hab. n. med. Jolanta Wierzba, a wstęp napisał prof. dr hab. n. med. Janusz Limon (Gdańsk).


We wstępie czytamy - Ta książka przeznaczona jest przede wszystkim dla rodzin
i opiekunów dzieci z zespołem Downa. Uważam jednak, że powinni ją przeczytać również studenci medycyny i lekarze innych specjalności, którzy często nie wiedzą, jak można pomóc tym często bezbronnym dzieciom i ich bezradnym rodzicom. Lekarz to nie tylko osoba w białym fartuchu – powinien być także partnerem i pośrednikiem
w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych i życiowych rodzin dzieci z zespołem Downa.

***
Książkę „Zespół Downa i Medycyna” w wersji papierowej można kupić pod adresem: http://www.bardziejkochani.pl/

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” od ponad dekady udziela wsparcia, doradza, pośredniczy, informuje i szkoli. Pomoc Stowarzyszenia skierowana jest do wszystkich dzieci oraz dorosłych z Zespołem Downa, ich rodziców
i opiekunów. Stowarzyszenie wydało szereg publikacji na temat Zespołu Downa, prowadzi specjalistyczny punkt informacji i wsparcia oraz grupy wsparcia i grupy terapeutyczno-szkoleniowe, proponuje zajęcia wspomagające rozwój, konsultacje i warsztaty, a także organizuje konferencje naukowe i szkolenia.
Strona internetowa stowarzyszenia „Bardziej Kochani”: http://www.bardziejkochani.pl/
(Wojciech Sobczak-Wojeński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.