Facebook Google+ Twitter

"Zespół Downa. W kierunku zmian" - międzynarodowa konferencja

Współautorzy: Marta Wróbel

"Zespół Downa. W kierunku zmian" to międzynarodowa konferencja, która skupi specjalistów z Polski i Stanów Zjednoczonych. Odbędzie się w Krakowie 28–29 września 2010 r.

 / Fot. Materiały prasoweCelem spotkania jest wymiana doświadczeń skutecznych metod edukacji i integracji, by poprawić sytuację osób z zespołem Downa w Polsce. Głównym organizatorem jest GRAAL Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci.

Podczas prelekcji zaproszeni goście odpowiedzą na pytania: Jak to możliwe, że w Stanach Zjednoczonych młodzież z zespołem Downa może się uczyć w integracyjnych, a nawet w tradycyjnych placówkach oświatowo-wychowawczych? Jak to się dzieje, że nierzadko udaje się im dostać na studia, a nawet znaleźć pracę? Od czego zależy, czy dziecko z zespołem Downa będzie potrafiło czytać i liczyć już w wieku 5 lat? I wreszcie: czy warto, by dzieci z zespołem Downa uczyły się i bawiły razem ze swoimi pełnosprawnymi rówieśnikami?

Takie rzeczy są niemożliwe? Tak, w Stanach Zjednoczonych tak się dzieje, a dzięki tej konferencji możliwe będzie przybliżenie takiego stanu w Polsce.

W tym wydarzeniu wezmą udział ludzie, którzy pracują z dziećmi z zespołem Downa z Polski i Stanów Zjednoczonych. Goście konferencji wymienią się z uczestnikami konferencji doświadczeniami na temat skutecznych metod edukacji dzieci i młodzieży z zespołem Downa i sposobów włączania osób z zespołem Downa do społeczeństwa.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań dotyczące praktyk wczesnego wspomagania osób z zespołem Downa, a także warsztaty i prelekcje ekspertów ze Stanów Zjednoczonych, którzy przybliżą uczestnikom spotkania swoje metody pracy, cechujące się wysoką skutecznością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.