Facebook Google+ Twitter

Zespół Happysad wystąpi w Tychach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-12-06 14:57

W tyskim kinie Andromeda w sobotę 8 grudnia, wystąpi zespół Happysad. Będzie to koncert w ramach jesiennej trasy promującej ich nową płytę „Nieprzygoda”.

 / Fot. Kino Andromeda"Happysad" jest zespołem rockowym, który został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jednak już wcześniej muzycy grali razem (od 1995 roku pod nazwą HCKF - Hard Core’owe Kółko Filozoficzne, a od 1997 roku jako Happy Sad Generation). Nazwa "Happysad" powstała dopiero w 2002 roku, kiedy to zostało wybrane logo grupy i nagrane pierwsze Demo.

W lipcu 2004 ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. Utwór promujący tę płytę - „Zanim pójdę” spędził 33 tygodnie na Liście Przebojów Trójki prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego. Płyta została umieszczona wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”. Został on wspaniale przyjęty przez publiczność, o czym można było się przekonać podczas koncertów trasy promocyjnej. Płyta została doceniona przez krytyków muzycznych. -
Uwielbiam ich muzykę i oczywiście wybieram się na koncert - mówi Magdalena, mieszkanka Tych. - Od trzech lat jestem ich wierną fanką i już nie mogę doczekać się soboty.

1 września podczas organizowanego corocznie przez Happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu „Nieprzygoda”. Album do sprzedaży wszedł 7 września i został okrzyknięty najbardziej dojrzałą kompozycją w dorobku grupy. Już w połowie września album zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Producentem i realizatorem nagrań jest Leszek Kamiński, a oto cały skład:
Kuba Kawalec [quka] - wokal, gitara
Łukasz Cegliński [panlatawiec] - gitara, wokal
Artur Telka [tela] - bas
Jarek Dubiński [Dubin] - perkusja
Na płycie gościnnie wystąpili:
Janusz Zdunek - trąbka
Marcin Świderski - klawisze

Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 zł, w dniu koncertu 25 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.