Facebook Google+ Twitter

Zespół K=I=W=I grunge ożywi

Chciałbym Was zachęcić do przesłuchania nagrań zespołu K=I=W=I. Dlaczego? Po pierwsze, bo są interesujące. Po drugie - miło jest posłuchać polskiego zespołu, który w jakimś stopniu udanie kultywuje mało dziś modny gatunek muzyki - grunge.

Zespół K=I=W=I / Fot. Archiwum zespołu K=I=W=IZespół K=I=W=I pochodzi ze Śremu. W jego skład wchodzą Frank Stifflerri (gitary, elektronika), Lou Kidding (wokale, bass, elektronika) i Perry Qno (bębny, perkusja, hałas). Grupa została założona w 2007 roku. Każdy z członków tria ma różne inspiracje, które w połączeniu dają harmoniczną całość. Właśnie zrealizowali demo, które nazywa się "This Country Is Ours". Zawiera ono - poza 4 firmowymi kawałkami (Mr. Nerd, This Country Is Ours, Would You, Soulificate) równiez dwa remixy - "Kiwilized" i "Saturday Hangover". Demko nagrane zostało w oparciu o "koszty własne" w półprofesjonalnym studio w Poznaniu. Co ciekawe zespół sam zajął się masteringiem i mixami.

Kilkuutworowa płytka jest solidnie nagranym przedsmakiem płyty, ktorą K=I=W=I planują wydać w okresie letnio-wakacyjnym. Będzie ona już pełnowymiarowym albumem z kilkunastoma kompozycjami.

Zespół nie chce precyzować gatunku muzycznego, jaki gra. Ale skojarzeń nie dało się uniknąć. Już po pierwszym koncercie zostali skojarzeni z nurtami takimi jak grunge czy stoner rock, co - jak sami przyznają - było dla nich raczej zaszczytem, gdyż wszyscy trzej wyrośli pod wpływem tych nurtów muzycznych. Ale elektronika jest dla nich równie ważna, jak gitary. Poprzez klawisze wprowadzają do swojej muzyki przekaz, który trudno uzyskać za pomocą tradycyjnych instrumentów. Poza tym że razem grają, są również dobrymi kumplami, a nawet razem imprezują. Jak mówią, to świetnie buduje klimat w zespole i ułatwia współpracę. Dzięki tej przyjaźni nie ma spięć, konfliktów.

K=I=W=I planują imprezę dla swoich fanów, która będzie się nazywać "Release Party". Ma ona odbyć się 29 marca w śremskim klubie "Kelber". Gospodarzom ma towarzyszyć zespół Hug Me Mum - jako znajoma zaprzyjaźniona ekipa, oraz Zgon - renomowany band i również dobrzy znajomi. "Ma to być typowo lightowa imprezka przebiegająca w rodzinnej atmosferze i mającą na celu promocje dema" - mówi zespół.

Chcesz posłuchać muzyki K=I=W=I? Odwiedź ich profil MySpace: http://www.myspace.com/kiwiniezginie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

klub nazywa się "Kerber" ;)
A i tak plus za artykuł, bo nigdy bym nie przypuszczał, że ktoś z oddalonego o 300km od Śremu Olsztyna napisze artykuł o jednym z zespołów z mojego miasta :)
Miło jest się dowiedzieć, że moi znajomi są słuchani są również w tak odległych miejscach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.