Facebook Google+ Twitter

Zespół L.Stadt wrócił z podróży po Ameryce

W październiku zespół L.Stadt wystąpił z czterema koncertami na festiwalu Culture Collide w Los Angeles. Grupa zagrała u boku takich zespołów jak Klaxons i White Lies. Była to już kolejna wizyta L. Stadt w Stanach Zjednoczonych.

 / Fot. Rafał MasłowW marcu łódzka grupa została dostrzeżona przez organizatora festiwalu – Filter Magazine - prestiżowy, amerykański magazyn muzyczny. Stało się to podczas koncertów zespołu w Austin w Teksasie na festiwalu SXSW. Stąd ich kolejne wizyta za Oceanem.

Po koncertach w Kalifornii zespół poleciał do Kanady aby podczas tegorocznej edycji festiwalu Indie Week dać kolejne cztery koncerty w Toronto. Indie Week organizowany jest po raz siódmy w Kanadzie i Irlandii. Zawsze ma formę konkursową. Podczas tygodniowego festiwalu jury złożone z dziennikarzy, muzyków, producentów i managerów muzycznych z Kanady i USA wybiera spośród 150 zespołów z całego świata występujących na kilkunastu klubowych scenach finałową dziesiątkę. Nie zabrakło w niej L.Stadt który dostał od jury aż 94 punkty na 100 możliwych!

- Największym sukcesem jest to, że na każdym z tych dziewięciu koncertów spotykaliśmy się z fantastyczną reakcją amerykańskiej i kanadyjskiej publiczności. - mówią członkowie L.Stadt. - To świetna prognoza na przyszłość, bo już myślimy o powrocie za ocean. Najprawdopodobniej zagramy tam ponownie na przyszłorocznym festiwalu SXSW w Autsin.

Premiera drugiej płyty L.Stadt planowana jest na 22 listopada 2010. Miksu i masteringu materiału dokonał Mikael Count - producent znany ze współpracy z Dj Shadowem, Radiohead czy No Doubt.
Zespół planuje również premierę pierwszego i drugiego krążka za oceanem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.