Facebook Google+ Twitter

Zespół Luppiter zagrał w Krakowie

4 marca w krakowskim klubie studenckim Gwarek wystąpił zespół Luppiter. Mimo, iż zespół nie jest bardzo znany, dał świetny, profesjonalny koncert.

Luppiter / Fot. Katarzyna JakubowskaZespół Luppiter wystąpił z okazji Muzycznych Pogwarków, które odbywają się co czwartek w klubie muzycznym Gwarek.

Od razu uderzył wspaniały, muzyczny klimat klubu, świetnie nadający się na tego typu koncerty. Publiczność oczywiście dopisała. Jeszcze pół godziny przed koncertem trudno było znaleźć jakiś wolny stolik.

Około 20.30 zaczął się koncert. Członkowie zespołu wydali się bardzo sympatycznymi, kochającymi muzykę ludźmi. Widać było, jak wielką przyjemność sprawia im wspólne koncertowanie i jak ważna jest dla nich muzyka. Teksty "Luppitera" to refleksje o codziennym życiu, międzygwiezdnych podróżach, obcych cywilizacjach i zagadkowości życia w kosmosie.
Luppiter / Fot. Katarzyna Jakubowska
Oprócz swoich autorskich utworów zespół na sam koniec koncertu zagrał cover zespołu Black Sabbath, zespołu który był dla nich inspiracją.

Projekt Luppiter powstał jesienią 2008 roku w Krakowie, z inicjatywy Mateusza Luterka (gitara) i Teodora Dobrzyckiego (gitara, wokal, autor większości tekstów i muzyki zespołu). Wkrótce grupę Luppiter / Fot. Katarzyna Jakubowskauzupełniła sekcja rytmiczna w składzie Piotr Kalicki (gitara basowa) i Krzysztof Nowakowski, którego po niespełna roku zastąpił na stanowisku perkusisty Artur Iwanowicz. Poniżej wybrane nagrania zespołu.

Muzyka zespołu ma psychodeliczne, zabarwione bluesem brzmienie; nawiązuje do muzyki lat 70. zeszłego wieku. Do swoich inspiracji grupa zalicza dokonania Bob'a Dylan'a, zespołów Breakout, Pink Floyd czy Black Sabbath.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.