Facebook Google+ Twitter

Zespół Macierewicza fałszuje dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej?

Według najnowszych doniesień, członek zespołu Macierewicza opublikował sfałszowane zdjęcie rozbitego samolotu, które miało służyć jako dowód w sprawie domniemanego zamachu smoleńskiego. Co na to komisja Laska?

 / Fot. PRSteam.netJak napisali członkowie zespołu Macieja Laska w oświadczeniu: "zdjęcie zostało sfałszowane przez obróbkę zdjęcia w komputerze oraz wykorzystane przez członka zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza, prof. Wiesława Biniendę, do argumentacji o rzekomym zamachu bombowym na samolot Tu-154M. To niedopuszczalne, żeby na tego rodzaju materiałach źródłowych członkowie zespołu Antoniego Macierewicza budowali swoje hipotezy i wprowadzali w błąd opinię publiczną" - tak o wykorzystywaniu tego typu dokumentacji wypowiadał się zespół ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Zapowiedział też złożenie wniosku do prokuratury o ustalenie autora zdjęcia.

Przerobione zdjęcie

Fotografia przedstawia lewe skrzydło tupolewa, pochodzi z prezentacji prof. Biniendy (przytoczono je za nagraniu z Telewizji Trwam). Widać na niej wyrwę w połowie długości skrzydła. Nie można zauważyć zniszczeń na przedniej i tylnej krawędzi. Pod fotografią widnieje komentarz: "zdjęcia wraku pokazują, że krawędź przednia nie jest zniszczona!". Dla Antoniego Macierewicza dokumentacja kłóci się ze zdjęciami wykonanymi 19 kwietnia 2010 r. przez polską komisję badającą katastrofę. Widać bowiem na nich, że skrzydło ma uszkodzenia na całej swej długości i wgniecenie na przedniej krawędzi.

Specjalista ds. operacji lotniczych, członek zespołu Laska, Edwarda Łojek uważa, iż zdjęcia umieszczono w prezentacji, która ma pokazać, że skrzydło nie mogło być ścięte przez drzewo. "Jak to inaczej określić? To jest manipulowanie faktami, ewidentne fałszerstwo pokazujące wirtualną rzeczywistość" - podkreślił Łojek. "Na skrzydle nie ma śladów wskazujących na wybuch - ani osmaleń, ani śladów działania wysokiej temperatury".

Przełożona debata w Sejmie

W sejmie miała odbyć się debata, dotycząca ustaleń zespołu parlamentarnego ds. katastrofy. Głos mieli w niej zabrać eksperci zespołu, a także przedstawiciele rodzin ofiar, w tym szef PiS Jarosław Kaczyński. Na razie nie wiadomo, dlaczego posiedzenie przełożono na następny tydzień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Geniusze z komisji Laska skoro mają dowody ,łatwo mogą ośmieszyć przed kamerami tych nieudaczników z zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza.
Byłby show przed kamerami, a komisja Laska przeszła by do annałów lotnictwa w glorii i chwale ...
To takie proste by to zrealizować!
Dlaczego nie chcą konfrontacji!???

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zdjęcie znalazłem w internecie" - Binienda... :)
Macierewicz bełkoce.
Jak żyć Jarku?... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja zacząłem i teraz ja uprzejmie proszę o zasłonę miłosierdzia dla Pani Elżbiety..............

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Szychlińska ma znacznie większy dorobek naukowy. Proszę tylko sprawdzić jak często wypowiedzi Pani Eli są przytaczane w merytorycznej dyskusji , jak wielu autorów powołuje się na nie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam, że tematy związane z katastrofą smoleńską staram się omijać, ale łączyć ją z referendum, tak jak zrobiła to pani Szychlińska, uważam za coś wybitnego.

Koń by się uśmiał. Ale cóż... o to w demokracji i "internetach" chodzi, że każdy może się wypowiadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Szychlińska to tak jak niektórzy "eksperci" komisji Laska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu nie bądźmy tacy stromni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie , nie szukajcie źdźbła u kogoś .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż bezkrytyczni wyznawcy są wśród nas, czego potrzeba żeby przynajmniej lekki obiektywizm przywrócić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę cofnąć się do wcześniejszych zapisów w archiwum w24 a były jeszcze wcześniejsze gdy można było pisać bez profilu. Po zwróceniu jej uwagi że jest monotematyczna , Pani Ela zaczęła pisać o kotach, nawet niekoniecznie prezesa .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.