Facebook Google+ Twitter

Zespół "Mazowsze" i "Śląsk" zagrają podczas Weekendu na ludowo

Już za nieco ponad miesiąc fani muzyki ludowej i folkowej będą mogli zobaczyć Gigantów Polskiego folkloru podczas odbywającego się w Otrębusach Weekendu na ludowo.

 / Fot. materiały reklamoweTo będzie niecodzienne wydarzenie , które odbędzie się 9-10 marca br w Mateczniku Mazowsze. Pierwszego dnia, na scenie zobaczymy Zespół Pieśni i Tańca „Sląsk” im. S.Hadyny, który tym samym zainauguruje tegoroczne święto folkloru. Po nim 10 marca wystąpi perła w koronie kultury narodowej Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T .Sygietyńskiego. Oprócz występów artystycznych zaplanowano
także liczne atrakcje w postaci stoisk reklamujących produkty regionalne i wyroby rzemiosła artystycznego.

Gdyby ktoś chciał porównać oba zespoły, jest to zadanie niewykonalne. Z której strony by nie zacząć, zawsze zajdzie się w „ślepy zaułek”. No bo na przykład i „Śląsk” i „Mazowsze” mają w swoim dorobku artystycznym opracowania tych samych regionów. Ale jak tu porównać interpretację Hadyny do Sygietyńskiego, czy Sygietyńskiego do Hadyny, skoro obie od 60 lat sprawdzają się pod każdą szerokością geograficzną. Specyfika pracy inna, nazwy tym bardziej, ale czy da się porównać Gigantów Folkloru? Sprawdźcie Państwo sami.

W programie koncertu „Mazowsze” pokaże trochę swojego widzenia Śląska oraz przypomni choreografie dawno już zapomniane.

źródło: mazowsze.waw.plWybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.