Facebook Google+ Twitter

Zespół Mazowsze - wizytówka kultury muzycznej Polski w Łodzi

Po wieloletniej przerwie Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze powrócił na scenę Teatru Wielkiego w Łodzi. Artyści zachwycili publiczność perfekcyjną choreografią, różnorodną barwą strojów a także żywiołową muzyką.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: "Mazowsze" prezentuje niezwykłe bogactwo kostiumów z różnych regionów Polski. Podczas jednego koncertu podziwiać można około 20 różnych strojów. Fot. Adam Sęczkowski
"Mazowsze" prezentuje niezwykłe bogactwo kostiumów z różnych regionów Polski. Podczas jednego koncertu podziwiać można około 20 różnych strojów. Fot. Adam Sęczkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wspaniały zespół. No a dziewczyny wybitnie urodziwe! Dawniej były w zespole bardzo dobrze i wszechstronnie wykształcone, ciekawe jak dzisiaj?
Pamiętam jak w Międzyzdrojach, posiłek po występach. Syn bogatego ogrodnika spod Olsztyna stracił 60 tys zł (1/2 F-125 w tym czasie). Po naradzie z kolegą zawiadomił rodziców o potrzebie następnych porcji gotówki. Tylko żeby sobie posiedzieć z artystką przy konsumpcji posiłku, wszystko się w nim gotowało! I nie dziwię się, niejeden stracił głowę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+ za kolorowy folklor

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie bardzo ci się powiodło z tymi zdjęciami.
-Pozdrawiam roztańczone "Mazowsze" ; ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muzyka folkowa to wspaniale bogactwo narodowe. Tradycje trzeba kultywować. Jak się jest na takim koncercie, to można przeżyć niesamowite wrażenia estetyczne.Czy to dźwiękowe czy wizualne. Ja muzykę ludową odkryłem trochę późno (dopiero za granicą) ale myślę że nigdy nie jest za późno link .Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. To prawda - Adamie. "Mazowsze" to kawał polskiej kultury muzycznej i dobrze się stało, że o koncercie tego zespołu w Łodzi opowiedziałeś w swojej galerii. Pozdrawiam. Stawiam 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam płytę DVD i CD "60lat Mazowsze" i wzruszam się oglądając przy ich występach. Miałam szczęście spotkania z Mirą Zimińską-Sygietyńską. Niech to, czemu swe życie poświęciła, trwa wiecznie. Ach jak żałuję, że wczoraj nie mogłam być w Łodzi. Bez folkloru żyje sie inaczej - trudniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

44 odsłony, a otrzymałeś od kogoś tylko jedną gwiazdkę ... bez uzasadnienia. Ciekawe kto jest takim debilem i tchórzem. Ode mnie 5*. Chapeau bas dla Ciebie. Pozdrawiam z wrocławkich Krzyków :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.