Facebook Google+ Twitter

Zespół młodego Hendrixa z nowym albumem

W Anglii ich muzyka wprawia wielu w zachwyt, natomiast w Polsce nie są jeszcze dobrze znani. Nazywają się The Brew, a już 18 maja na półki sklepów muzycznych trafi ich nowy album "The Joker".

The Brew - "The Joker" / Fot. Zdjęcie okładki płytyThe Brew to zespół pochodzący z angielskiego miasteczka Grimsby, w którego twórczości słychać wpływy bluesowo - rockowe z lat 60. i 70. Swój debiutancki album o nazwie "The Brew" wydali w 2006 r.
Krążek spotkał się ze świetnym przyjęciem krytyków i mediów, a grupa stała się rozpoznawalna i zyskała ogromną rzeszę fanów. Następnie zespół ruszył w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Szybko okazało się, że zapotrzebowanie na jego muzykę jest także w innych krajach europejskich. Grali na różnych festiwalach we Francji, Niemczech i Holandii. Co ciekawe w kwietniu tego roku odwiedzili Polskę, dając koncerty m.in. w Bydgoszczy czy Poznaniu. Zespół znany jest z fantastycznych występów na żywo, pełnych energii i dynamiki, co wielu uważa za największą zaletę Anglików.

Główną postacią zespołu jest...19-letni gitarzysta i kompozytor Jason Barwick, którego umiejętności już teraz porównywane są do legendarnego Jimy'ego Hendrixa czy Jimy'ego Page'a,
Zresztą jak sam nastolatek przyznał w wywiadzie dla magazynu "Gitarzysta": Abstrahując od tego, że wychowałem się na wielu gatunkach, moje główne inspiracje to Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix i Jimmy Page. Jakby tego było mało, w wielu angielskich czasopismach muzycznych, znajduje się w 10 topowych gitarzystów w Wielkiej Brytanii! W zespole grają jeszcze niewiele starszy, bo 20-letni perkusista Kurtis Smith, który już też uznawany jest za jednego z najlepszych bębniarzy młodego pokolenia, a także co ciekawe Tim Smith...tata Kurtisa, który pełni obowiązki wokalisty i basisty. To muzyczne trio uznawane jest za największą sensację w Wielkiej Brytanii od lat 60.! “Nie jest możliwym oddanie słowami tego co oni potrafią , … To sensacyjne widowisko . William Shakespeare walczyłby ze słownikiem chcąc opisać efekty, świeżość i moc jaką zespół oddaje publiczności. Nie mogę powiedzieć nic więcej - są porażający !” - możemy przeczytać w "Keep Music Live Magazyn".

Już za kilka dni, dokładnie 18 maja trafi do sklepów muzycznych drugi album The Brew zatytułowany "The Joker". Nie ma co ukrywać, że w Wielkiej Brytanii wszyscy z niecierpliwością czekają na nowe kompozycje Jasona, a w Polsce jest dobra okazja, aby zapoznać się z twórczością The Brew. Wydaje się, że wszyscy Ci, którzy tęsknią za brzmieniem muzyki bluesowo - rockowej z lat 60. i 70. z przyjemnością powinni sięgnąć po tą płytę, bo jest ona naprawdę godna polecenia.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zespołu : http://www.the-brew.net , a także na stronie MySpace: http://www.myspace.com/thebrewinfo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.