Facebook Google+ Twitter

Zespół Neony wyda nowy singiel. Powstał film o muzykach

  • Anna Jur
  • Data dodania: 2012-09-05 10:43

Już jesienią zespół Neony powraca na scenę! Po długiej przerwie związanej z przygotowywaniem utworów do drugiej płyty i produkcją singla „Słoneczne baterie”, zespół przypomina o sobie filmem „Cebula, ping pong i rokendrol”.

Neony [od lewej: Boro, Vlado, Garbo, Kuba] / Fot. NeonyDokument zrealizowany został w marcu 2011 roku przez Piotra Naumowicza i Mariusza Cieniawę, autorów dwóch teledysków zespołu. 40-minutowy obrazek to rejestracja wizyty Neonów w studio pod Krakowem, gdzie zespół postanowił nagrać kilka utworów na tak zwaną „setkę”.

- Postanowiliśmy troszkę inaczej wykorzystać jarocińską nagrodę. Oprócz samego faktu zwycięstwa w konkursie, mieliśmy możliwość rejestracji materiału w studio. Dostaliśmy na to dwa tygodnie, więc za mało by nagrać płytę i za dużo by produkować singla. Postanowiliśmy "wbić" numery "live" i ładnie to skręcić. Zespoły zazwyczaj przykładają wagę do klipów,a niewiele jest ładnie zarejestrowanych wykonań "na żywo" w sieci. To żadna nowość, ale ludziom zwyczajnie szkoda kasy na takie rzeczy, więc zdecydowaliśmy, że zrobimy sobie taką pamiątkę – opowiada Vlado, wokalista Neonów.

„Cebula, Ping pong i Rokendrol” to prosta historia wyjazdu do studia, z ładnie zrealizowaną oprawą wizualną, a każdy z czterech utworów został nakręcony trochę inaczej. Przedsięwzięcie wsparła marka Red Bull, z którą zespół miał okazję współpracować podczas letniej trasy na Tourbusie.Od początku roku zespół pracuje nad nową płytą, której premiera przewidywana jest na marzec 2013. Singiel „Słoneczne baterie” został zarejestrowany w studio Fonoplastykon we Wrocławiu pod okiem Marcina Borsa. Wkrótce więcej o jesiennej trasie koncertowej zespołu.

Neony "Słoneczne Baterie" - POSŁUCHAJ.


Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.