Facebook Google+ Twitter

Zespół Pomocy Koleżeńskiej działa aktywnie !

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-23 22:31

Zespół Pomocy Koleżeńskiej to grupa wolontariacka powstała we wrześniu 2012 roku. Prowadzi bezpłatne korepetycje, działa na rzecz psiaków i dzieci autystycznych.

Liderem i koordynatorem grupy jest Patryk Stępień.

Początkowo prowadzone były tylko korepetycje z matematyki. Potem rozszerzono zajęcia do chemii i języka niemieckiego. W 2014 roku Zespół Pomocy Koleżeńskiej otrzymał salę na Świetlicy Środowiskowej Wspólnoty Świętokrzyskiej z elementami socjoterapii przy ulicy Słonecznej 40 i od tamtej pory działa w wolontariacie.

Dzięki partnerstwu Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Animals, wolontariusze z Zespołu działają na rzecz psiaków. Pomagają w codziennych czynnościach: wyprowadzają ich na spacery, sprzątają, karmią i głaszczą, co jest bardzo potrzebne bezdomnym psiakom.

Wolontariusze Zespołu Pomocy Koleżeńskiej wyszli z inicjatywą przeprowadzania zajęć w formie terapii dla dzieci autystycznych. Na zajęciach nie ma żadnych specjalistów czy terapeutów. Młodzież sama je organizuje. Prowadzone są one zarówno na świetlicy jak i w terenie.

Działaniom ZPK patronuje Świętokrzyska Sieć Aktywności Młodzieżowej Synergia.

W lutym bieżącego roku Zespół Pomocy Koleżeńskiej rozpoczął swój projekt "Z wolontariatem za pan brat" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego - Jarosława Górczyńskiego. Do udziału w nim zgłosiło się pięcioro ostrowieckich nauczycieli, którzy będą przeprowadzali zajęcia. Są to: mgr Anna Adamska - psychoterapeuta, prowadzi zajęcia z psychologii, mgr Iwona Piotrowska - nauczyciel etyki, prowadzi zajęcia z socjologii, mgr Monika Grabowiec - zdradza tajniki tresury psów, co niewątpliwie przydaje się w pracy z psiakami, mgr Aleksandra Osiadły - uczy języka niemieckiego i mgr Marta Kałuża - uczy języka hiszpańskiego.

Do Zespołu wciąż można dołączyć i działać w wolontariacie.
(Patryk Stępień)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.