Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10558 miejsce

Zespół Pomocy Koleżeńskiej działa aktywnie

Zespół Pomocy Koleżeńskiej to grupa wolontariacka z Ostrowca Świętokrzyskiego powstała we wrześniu 2012 roku. Działają m.in. na rzecz dzieci autystycznych, psiaków jak i prowadzą bezpłatne korepetycje.

Liderem i koordynatorem grupy jest Patryk StępieńLider grupy Patryk Stępień na panelu dyskusyjnym #Kalejdoskop - Tak to widzimy. / Fot. PS.

Początkowo Zespół Pomocy Koleżeńskiej prowadził bezpłatne korepetycje z matematyki. Potem zajęcia rozszerzyły się do chemii i języka niemieckiego. Prowadzone były w bibliotece Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Św. We wrześniu 2014 roku ZPK otrzymał salę na Świetlicy Środowiskowej Wspólnoty Świętokrzyskiej z elementami socjoterapii i od tamtej pory działa również w wolontariacie.
 / Fot. PS
Dzięki partnerstwu z Ostrowieckim Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt Animals, ZPK czynnie działa na rzecz psiaków. Wolontariusze pomagają w codziennych czynnościach: karmią psiaki, sprzątają, wychodzą na spacery i głaszczą, co jest bardzo potrzebne bezdomnym psiakom.

Działaniom Zespołu Pomocy Koleżeńskiej patronuje Świętokrzyska Sieć Aktywności Młodzieżowej Synergia.

 / Fot. PS
Zespół działa również na rzecz dzieci autystycznych. Wolontariusze wyszli z inicjatywą przeprowadzania zajęć w formie terapii dla tych dzieci. Nie ma na nich specjalistów czy terapeutów. Młodzież sama przeprowadza zajęcia, zarówno na świetlicy jak i w terenie.

W lutym bieżącego roku ZPK rozpoczął swój kolejny projekt "Z wolontariatem za pan brat!".
Podczas realizacji zajęć z projektu. / Fot. TVP Info
Do udziału w nim zgłosiło się pięcioro nauczycieli, którzy będą prowadzili zajęcia z różnych dziedzin. Są to: mgr Anna Adamska - psychoterapeuta, prowadzi zajęcia z psychologii, mgr Iwona Piotrowska - nauczyciel etyki, prowadzi zajęcia z socjologii, mgr Monika Grabowiec - zdradzi tajniki tresury psów, co niewątpliwie przyda się podczas przebywania w schronisku, mgr Aleksandra Osiadły - nauczy języka niemieckiego i mgr Marta Kałuża - język hiszpański.
Logo. / Fot. ESC
Do Zespołu można jeszcze dołączyć ! Znajdzie się miejsce dla każdego chętnego wolontariusza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.