Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1869 miejsce

Zespół proAge z Pronet Music, czyli trochę historii!

Wydawnictwo muzyczne i Agencja Promocyjno- Koncertowa Pronet Music nawiązało współpracę z zespołem proAge z Będzina. Korzenie zespołu sięgają roku 1985. Wtedy jeszcze jako "Czwarty Wymiar" rozpoczęli muzyczną przygodę.

 / Fot. proageNiestety w roku 1990 Czwarty Wymiar" zawiesił działalność. W roku 2008 zespół reaktywował się. Rok 2010 był ważnym okresem w historii kapeli - do składu przyjęty został Marcin "Kosa" Kosakowski, a nazwa składu została zmieniona na "proAge".
W roku 2011 po dopracowaniu materiału ruszyli w pierwszą trasę koncertową. W roku 2012, gitarzysta i basista - Maciek i Marcin Kwietniowie rozstali się z zespołem i wyjechali z kraju. Od tego momentu rozpoczęli poszukiwania zastępstwa, co zaowocowało pojawieniem się Tomka Papiernika, grającego na gitarze. Po ograniu, przearanżowaniu i odświeżeniu materiału, zaczęli znowu koncertować. W marcu 2014 zespół zagrał pierwszy koncert w składzie sześcioosobowym. Został on zarejestrowany, dając możliwość pokazania się szerszej, internetowej publiczności. W czerwcu 2014 proAge zrezygnował jednak ze współpracy z drugim gitarzystą i powrócił do pięcioosobowego składu. Zespół tworzą : Arek "Aru" Grybek - gary, Mariusz "Marian" Filosek - wokal, Paweł Dobniewski - bas, Marcin "Kosa" Kosakowski - klawisze i Tomek Papiernik - gitara. W tym składzie zespół wziął udział w zeszłorocznej edycji Jura Rock Festiwal w Łazach, zdobywając pamiątkowego "Kulturniaka 2014." Koncertowy 2014 skończyli występem na w dąbrowskim klubie "Rock Out."
„Rok 2015 rozpoczęli koncertem charytatywnym dla Bernadety Olejarskiej, a w marcu grali w czeskim konkursie "RADEGAST LÍHEŇ 2015," do którego zostali wyłonieni spośród 430 zgłoszonych kapel! Dzięki swoim coraz liczniej przybywającym fanom wygrali realizację teledysku ufundowany przez TV Silesia . Listopad 2015 to koncerty w Ostrzeszowie z Appleseed i z Ornette w Dąbrowie Górniczej . 2016 rok rozpoczęliśmy wspaniałym koncertem w krakowskim Zaścianku w proggnozach razem z Arlonem oraz gigiem w Alive we Wrocławiu . W 2017 roku nakładem Lynx Music zespół wydał swoją debiutancką płytę w wersji polskojęzycznej i anglojęzycznej „A Different State Of Reality”.

Aktualny skład zespołu:
Mariusz Filosek - wokal
Arek Grybek - perkusja
Marcin Kosakowski - klawisze
Sławek Jelonek - gitara
Roman Simiński - bas

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.