Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9475 miejsce

Zespół Psałterza Wrześniowego wystąpił w Płocku. Bez Rubika

Podczas Festiwalu Muzyki Religijnej na Starym Rynku w Płocku, wystąpili wykonawcy oratorium "Psałterz Wrześniowy" autorstwa Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Wydarzenie nie przyciągnęło tłumów. Być może z powodu informacji, że Piotr Rubik nie pojawi się podczas tego koncertu.

Oratorium "Psałterz Wrześniowy" / Fot. Damian KazakSoliści oratoriów Piotra Rubika - dyrygenta oraz kompozytora wszystkich utworów - rozstali się z twórcą, ponieważ ten pokłócił się z agencją, która dotychczas organizowała jego koncerty. Jak twierdzi Piotr Rubik, został przez nią oszukany. Wtedy postanowił odejść, licząc na poparcie swoich solistów, którzy postanowili jednak dalej współpracować z agencją i nie zdecydowali się poprzeć artysty, twierdząc, że chcą być tak samo rozpoznawalni jak Piotr Rubik. Tymczasem Piotr Rubik znalazł, nowych, i jak twierdzi, lepszych solistów, z którymi teraz współpracuje.

Janusz Radek, solista "Psałerza Wrześniowego" autorstwa Piotra Rubika. / Fot. Damian KazakMaciej Miecznikowski, solista "Psałerza Wrześniowego" autorstwa Piotra Rubika. / Fot. Damian KazakKoncert oratorium "byłych solistów Rubika" opóźniły o pół godziny problemy techniczne. Oratorium wokalistów zaprezentowało najlepsze utwory Piotra Rubika, bez żadnych utworów swojego autorstwa. Jak piszę jeden z autorów oratorium, Zbigniew Książek - Psałterz Wrześniowy jest opowieścią o minionych wrześniach, z polskim wrześniem 1939 roku, z wrześniowym zamachem na World Trade Center w Nowym Jorku, z wrześniem każdego z nas, gdy nie wiadomo skąd wypełza Zło. Zło, które bywa różnorakie. Zło, które bywa głupotą. Zło, które bywa biedą. Zło, które bywa fanatyzmem. Zło, które bywa maltretowaniem w domu żony. Zło, które jest zabijaniem. Zło, które jest łamaniem prawa boskiego i ludzkiego - twierdzi twórca.

Olga Radwan, solistka "Psałerza Wrześniowego" autorstwa Piotra Rubika. / Fot. Damian KazakAutor Zbigniew Książek i kompozytor Piotr Rubik, w pieśniach nazywanych przez nich psalmami, zapytali w imieniu swoim i nas wszystkich - ludzi dwudziestego pierwszego wieku - o sens wiary, która prowadzić może do ataków terrorystycznych, o gatunek ludzki, który poczynając od grzechu pierworodnego łamie prawo Boże i ludzkie, o nadzieję na życie po życiu i o miłość, która jest największym dobrem i jedynym ratunkiem dla oszalałego świata - znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej oratorium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Lubię ich utwory, w ich wykonaniu;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam Panie Marku.
Co do widzów, to nie wiem, czy coś ze mną nie tak, ale według Pana ta garstka, która zebrała się na samym początku i osoby zaproszone to wiele? Zapewne pamięta Pan koncert z zeszłego roku, w którym uczestniczył Piotr Rubik. W porównaniu do tamtego koncertu widzów było bardzo mało. Nie wiem, co innego mogło zniechęcić widzów, jeśli nie fakt, iż Rubika nie będzie.

Dziękuję za polecenie lektury wywiadu Piotra Rubika. Na pewno skorzystam.

Pozdrawiam,
Damian Kazak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Damianie, jeśli zabiera się Pan za pisanie, to trzeba wiedzieć o czym to będzie. Jakie nowe utwory miał pokazać zespół Oratorium ? Panie Damianie, piszecie na Waszym portalu, że jest Pan młodym i obiecującym dziennikarzem... Niech Pan to potwierdzi w swoich tekstach !
Widzów było bardzo wielu, choć wiem, że bywa w tym miejscu ich więcej. Takie jest życie. Wielu artystów całe życie czeka na takie audytorium. Pana tekst, to prawie w całości spisanie słów Zbigniewa Książka; zwrócono już jednak Panu na to uwagę. A co do słów dotyczących argumentacji Piotra Rubika - zachęcam do lektury jego wywiadu udzielonemu Newsweek-owi. Ostatni numer.
Marek Suszkiewicz
DUO Kraków

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm... Sory. Macie rację. Poprawione i za chwilkę zostanie zaakceptowane. Przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo to słowa Książka i jego omówienie oratorium, więc go zacytowałem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

tekst spoko, tylko szkoda, że ściągnąłeś ostatni fragment żywcem ze strony Oratorium....

Komentarz został ukrytyrozwiń

`+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czemu brzydkie ;-( On na każdym tak wychodził ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki brzydkie foto Janusza Radka... Ech... :) Dobrze, ze już z Rubikiem nie pracuje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobre:) Szczerze mówiąc to nie przepadam za Rubikiem. Muzykę jego lubię, ale jako osoba to jakoś mi nie pasuje. Nie wiem czemu tak mam ehh;( Może dlatego, że za dużo się o nim naczytałem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.